Galaxy Note 7 Çizilme Testinden Sınıfta Kaldı

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de satışı başlanılan Galaxy Note 7 çizilme testinden hayal kırıklığı yaşattı. Çizilme, bükülme ve ısı testi yaparak fark yaratan “JerryRigEverything” YouTube kanalı geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 7’nin de testlerini gerçekleştirdi.

Bükülme ve ısı testinden başarıyla çıkan Galaxy Note 7, çizilme testinde pek de iyi sonuçlar vermedi. 10 farklı sertlik (sivrilik) ucuna sahip bir araçla yapılan çizilme testinda Gorilla Glass 5 cama sahip Galaxy Note 5, 3 sertlik derecesine sahip uç da bile çizikler görünebiliyordu.

Gorilla Glass 4 camına sahip diğer telefonlarda 6 sertlik derecesindeki uç da görülen çizikler, Gorilla Glass 5 camında 3 sertlik derecesinde görünmesi hiç de iyi değil. Gorilla Glass 5 ile düşürme dayanıklılığını 1.5 kat geliştiren Corning, yeni koruyucu camın bileşimini çizilmeye karşı daha dayanıksız yapmış gibi görünüyor.

Her ne kadar Corning bu tür testlerin sağlıklı olmadığı, yapılan basınca göre değişiklik göstereceğini belirten bir açıklama yapsa da biz biliyoruz ki bu testin uygulandığı bütün incelemelerde Gorilla Glass 4 camı hep aynı sonucu vermişti. Yani Gorilla Glass 5 camı da diğer bütün telefonlarda yine aynı sonucu verecek. Ancak yine Galaxy Note 7’nin kullanıcı şikayetleri gelmeye başlayınca ekran camının dayanıklılığını daha iyi anlayacağız.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!