Final Cut Pro ve Logic Pro iPad ‘e Geliyor

Final Cut Pro ve Logic Pro iPad versiyonunu tanıtan Apple, kullanıcıların çoklu dokunmatik ekranın sezgiselliği ile kullanımı kolaylaştıran yepyeni dokunmatik arayüzü yetenekleri ve kalem desteği ile gelen yeni kabiliyetleri duyurdu.

Apple’ın Dünya Çapında Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bob Borchers yapılan duyuruda “Yaratıcıların yaratıcılıklarını yeni yollarla ve daha da fazla yerde ifade etmelerine olanak tanıyan Final Cut Pro ve Logic Pro for iPad’i sunmaktan heyecan duyuyoruz. iPad’in taşınabilirliği, performansı ve dokunmatik ilk arayüzü için tasarlanmış güçlü bir sezgisel araç seti ile Final Cut Pro ve Logic Pro, en üst düzey mobil stüdyoyu sunuyor.” dedi.

iPad için Final Cut Pro

iPad için Final Cut Pro, tamamen yeni bir dokunmatik arabirim ve sezgisel araçlar ile video editörleri için yeni bir kullanım deneyimi sunuyor. Yeni gelen jog tekerleği, Manyetik Zaman Çizelgesi ve Çoklu dokunmatik yeteneği ile dokunmatik ekranlar için çok kullan bir kullanıma imkan tanıyor.

iPad Final Cut Pro

Apple Pencil’ı kullanarak doğrudan video içeriğinin üzerine canlı çizim yapabilir ve yazılar yazılabilen uygulama, Apple Pencil hover özelliği ile (M2 iPad’ler için) kullanıcıların ekrana hiç dokunmadan görüntüleri hızla gözden geçirme ve ön izleme yapmalarına olanak tanıyor. Ayrıca Magic Keyboard veya Smart Keyboard Folio ile çeşitli kısa yollarla da izin veriyor.

Doğrudan bir Final Cut Pro projesinin içine kaydedebile iPad için Final Cut Pro ayrıca iOS için iMovie’de oluşturulan projeleri içe aktarma özelliğini de destekliyor. Aynı zamanda iPad kullanıcıları Final Cut Pro projelerini Mac’e aktarabiliyor.

iPad için Logic Pro

iPad için Logic Pro, Multi-Touch kontrollerle doğal bir şekilde etkileşime girebilirken, Plug-in Tiles özelliği ile en kullanışlı kontrolleri sanatçının sesleri hızlı bir şekilde şekillendirmeyi kolaylaştırır. Kullanıcılar Apple Pencil ile hassas düzenlemeler yapabilir ve ayrıntılı parça otomasyonu çizebilir ve prodüksiyonu hızlandıran temel komutları kullanmak için bir Smart Keyboard Folio veya Magic Keyboard bağlayabilir.

Yeni ses tarayıcısı ile mevcut tüm enstrüman yamalarını, ses yamalarını, eklenti ön ayarlarını, örnekleri ve döngüleri tek bir konumda görüntüler ve kullanıcılar, zamandan tasarruf etmek ve yaratıcı akışlarında kalmak için herhangi bir sesi bir projeye yüklemeden önce dokunarak dinleyebilmesine olanak tanır.

iPad Logic Pro

Yeni bir zaman ve ses perdesi değiştirme eklentisi olan Beat Breaker, müzik yaratıcılarının sesleri kökten yeniden şekillendirmek ve karıştırmak için kaydırıp kıstırmasına olanak tanırken, kanal şeritleri ile de ses ayarlayıcılar, kaydırma kontrolleri, eklentiler, göndermeler ve hassas otomasyonla tamamlanan tam özellikli bir mikser, kullanıcılara tamamen iPad’de profesyonel bir miksaj oluşturmak için ihtiyaç duydukları her şeyi verir.

Fiyat ve Yazılım / Donanım Desteği

23 Mayıs Salı gününden itibaren Final Cut Pro ve iPad için Logic Pro, App Store’da aylık 4,99 ABD doları veya yıllık 49 ABD doları karşılığında bir aylık ücretsiz deneme sürümüyle satışa sunulacak. Final Cut Pro M1 çipli veya üst iPad modelleri ile, Logic Pro A12 Bionic çipli veya üst iPad modelleri ile uyumludur. Ayrıca uygulamaların yüklenmesi için cihazlarda iPadOS 16.4 ve daha üst versiyonların kurulu olması gerekmektedir.

Kaynak:apple.com
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!