Facebook, En Son Duyurduğu Ses Odalarını Tayvan’daki Kullanıcılarla Test Ediyor

Clubhouse‘un sesli sohbet özelliği piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra çok popüler oldu. Şubat ayında yaklaşık 9,6 milyonluk en yüksek indirmeye şahit oldu, Twitter‘ın aynı zamanda Clubhouse‘un rakibi olan Spaces‘ı piyasaya sürmesi ve Facebook‘un da bir ses odası özelliğinin duyurusunu yaklaşık bir ay önce yapması ile diğer büyük platformların trendi takip etmeye başladığı görüldü. Nisan ayında, Clubhouse bu uygulamayı yalnızca 900.000 kişinin indirdiği büyük bir çöküş gördü, ancak bunun birçok nedeni olabilir, bunlardan biri çevrimiçi kullanıcıların gizliliğinin ifşa edilmesi olabilir. Facebook‘un yeni ses özelliği, şirket Tayvan‘daki ses odası özelliğinin ilk testini başlatırken Clubhouse‘a bile zorlu bir rekabet sağlayabilir.

Bir habere göre Facebook, şirketin ses hizmetlerini genişletmek için Tayvan’daki halk figürleri ve yaratıcıları ile canlı ses odalarının ilk testini başlattı. Tayvan, sosyal medya devinin 2018’de ada ülkesindeki internet kullanıcıları arasında% 97’lik bir ihlali artırmasıyla Facebook’un en heyecan verici pazarlarından biri. Kamuya mal olmuş kişiler ve politikacılar, Facebook uygulaması üzerinden sürekli olarak önemli konuları tartışıyor ve izleyicileriyle özgürce etkileşime giriyor.

Facebook‘un platformunda zaten çok sayıda kullanıcısı var, bu nedenle yeni özelliğinin dünya çapında popülerlik kazanmasının daha az zaman alacağı umuluyor. Facebook, podcast’lerin, keşif araçlarının ve kullanıcıların bir dizi deneme ve araç kullanarak kısa biçimli ses klipleri oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir “Soundbites” işlevini de içeren ses odası özelliğini duyurdu. Facebook, bu canlı ses odalarını gruplarına eklemeyi daha da planlıyor ve ayrıca kullanıcıların ideal yaratıcılarını destekleyebilecekleri yıldızları tanıtacak.

Facebook‘un bu ses odaları, Clubhouse uygulamasının ses odalarına oldukça benzeyecek ve şirket aynı zamanda içerik oluşturucuların çabalarından para kazanmalarını sağlayacak ödeme yöntemlerini de getiriyor. Facebook‘un artık Video odalarını desteklediği göz önüne alındığında, sese karşılık teknik olarak büyük bir sıçrama olmaması gerektiğini iddia ediyor, ancak öyle olsa bile, Facebook başlatmak için ölçülü bir metodoloji kullanıyor. Facebook, başlangıçta bu testi sınırlayacağını, ancak daha sonra bu özellikleri gruplara tanıtacağını ve sonuçta şirketin başarısında hayati bir rol oynayacağını söyledi.

Facebook, gruplarda 1,8 milyardan fazla kişi aktif olduğu için gruplara odaklanmaya çalışacak ve birçok kullanıcının yok edici çok fazla bildirim aldığından şikayet ettiği Clubhouse‘un aksine, kullanıcılar ses odalarını ilgi alanlarına göre bulacaklar. kalite. Reddit ayrıca sesli sohbet özelliğini de tanıttı “Reddit Talk“, şu ana kadar ses odalarında kazanan olarak kabul edilecek. Çoğu insan, Facebook’un bu özelliği gruplar halinde tanıttıktan sonra uzun vadede ses özelliklerinin lideri olacağını düşünüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!