DuckDuckGo’nun Yeni Hizmeti, E-Posta Adresinizi Anonim Hale Getiriyor

İzleme önleme araçları tarayıcılarda popülerlik kazandıkça, reklamcılar etkinliğinizi ve ilgi alanlarınızı e-posta yoluyla izlemenin daha karmaşık yollarını buluyor. Görünmez izleyiciler, bir mesajı ne zaman ve nerede açtığınızı algılayabilir ve tek bir e-posta adresine bağlı kalırsanız, kaydolduğunuz web siteleri, mağazalar ve haber bültenlerine dayalı bir reklam profili oluşturmak çok kolaydır. Çözüm DuckDuckGo.

DuckDuckGo, birincil e-posta adresinizi anonimleştiren yeni bir e-posta koruma hizmeti başlatıyor. İşlem çok basittir: Web sitelerine veya haber bültenlerine kaydolduğunuzda özel bir @duck .com e-posta adresi kullanırsınız ve DuckDuckGo gelen tüm mesajları normal gelen kutunuza iletir.

Bu mesajlar size gönderilmeden önce tüm izleyicilerden temizlenecektir. Ve yalnızca web sitelerine, mağazalara ve haber bültenlerine @duck .com adresinizi verdiğiniz için, birincil e-posta adresinizi asla bilmeyecekler.

Bu fikir, iOS 14 ve macOS Big Sur ile başlatılan Apple’ın E-postamı Gizle Aracına benzer gelebilir. Ancak, birkaç önemli fark var. İlk olarak, Apple’ın E-postamı Gizle Aracı, iOS 15 sürümünde reklamverenlere yanlış izleme sonuçları vermesine rağmen, izleyicileri mesajlardan kaldırmaz.

En önemlisi, Apple’ın aracı, kaydolduğunuz her hizmet için bir aracı e-posta adresi oluşturur. DuckDuckGo E-posta Koruması, (nihayetinde) anında yeni adresler oluşturmayı önerecek olan DuckDuckGo uygulamasını kullanmadığınız sürece size yalnızca bir aracı adres verir.

Bugün bir aracı e-posta hizmeti arayanlar için, E-postamı Apple’dan Gizle en çekici seçenektir, ancak yalnızca Safari tarayıcısını kullanan Apple cihazlarında çalışır. Açıkçası, DuckDuckGo‘nun E-posta Koruma hizmeti çoğu insan için daha iyidir, ancak henüz anında benzersiz adresler oluşturamaz.

Şuan beta sürümünde

DuckDuckGo E-posta Koruması artık beta sürümünde. Bu hizmeti kullanmak için DuckDuckGo mobil uygulamasındaki “özel” bekleme listesini kullanmanız gerekir. Tek yapmanız gereken uygulamayı açmak, ayarlarınızı girmek, Beta kategorisine gitmek ve E-posta Koruması’na basmak. Kayıt sırası size geldiğinde bir mobil bildirim alacaksınız.

Şirket, yeni e-posta koruma teklifinin e-posta hizmetini değiştirmeye gerek kalmadan tam gizlilik sağlayabileceğini söylüyor. DuckDuckGo, e-postaları veya içeriklerini kaydetmediğini ve kullanıcıların hizmete kaydolmak için herhangi bir kişisel bilgi vermesi gerekmediğini iddia ediyor.

Bu lansman, DuckDuckGo’nun kullanıcı gizliliğini iyileştirmeye yönelik en son girişimidir, çünkü daha fazla insan çevrimiçi olarak çok fazla bilgi paylaşmanın risklerini fark eder.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!