Bilgisayar Korsanları, Kötü Amaçlı Yazılımları Yaklaşık 30.000 Mac’e Sızdırdı

Ars Technica‘nın bildirdiği, Malwarebytes ve Red Canary‘deki güvenlik araştırmacıları, yaklaşık 30.000 Mac‘te gizlenen gizemli bir kötü amaçlı yazılım parçası keşfetti; bunlardan biri henüz bilinmeyen bir yük sağlamak için tasarlanmış ve herhangi bir izini kaldırabilecek bir kendi kendini imha mekanizması ile var oldu.

Red Canary’nin kendi blog yazısı, yalnızca Intel’i değil, aynı zamanda Apple’ın kendi M1 çipine dayanan daha yeni Mac’leri hedefleyen birden fazla sürümü nasıl keşfettikleri de dahil olmak üzere daha ayrıntılı bir şekilde ele alınmaktadır. Bu, Apple’ın M1 bilgisayarlarının ne kadar yeni olduğu ve ne kadar az güvenlik açığına sahip olduğu göz önüne alındığında oldukça önemli bir şeydir. Objective-See güvenlik araştırmacısı Patrick Wardle, Apple Silicon’ı hedef alan  ilk kötü amaçlı yazılım parçası hakkında bir hikaye yayınladı.

Neyse ki, Silver Sparrow dışarı çıkmadan önce izlerini gizleyemedi, herhangi bir hasar vermek için kullanıldığına dair herhangi bir gösterge yok ve Red Canary, Apple’ın ikili dosyaları çoktan iptal ettiğini yazıyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!