Automattic, Pocket Casts’i Satın Aldı

Automattic ufkunu genişletmeye devam ediyor ve şimdi kendisini podcast dünyasına kaptırıyor. WordPress‘in arkasındaki şirket, hem mobil hem de masaüstü, web ve diğer cihazlarda var olan popüler platform olan Pocket Casts‘i satın aldığını duyurdu.

Satın almayla ilgili ayrıntılar yetersiz. Bilinen şey, Pocket Casts’ın 2018’de bir Amerikan kamu radyo istasyonları konsorsiyumu tarafından satın alınmasının ardından geçen Ocak ayından bu yana satışta olduğuydu. Önceki sahipleri arasında National Public Radio (NPR) ve WNYC Studios; ancak uygulamanın popülaritesine rağmen, hizmet 2020 boyunca önemli ekonomik kayıplara uğradı.

Automattic’in açıklamasına göre podcast platformu şimdiye kadar olduğu gibi çalışmaya devam edecek. Aslında, Pocket Casts kurucu ortakları – Philip Simpson ve Russell Ivanovic bu hizmetin arkasındaki ekibe liderlik etmeye devam edecekler.

Automattic’in bir parçası olarak Pocket Casts, en sevdiğiniz podcast’lerin keyfini çıkarmanız (veya yeni bir şey bulmanız) için ihtiyacınız olan özellikleri sağlamaya devam edecek. Podcast’leri dağıtmayı ve dinlemeyi kolaylaştıran WordPress.com ve Pocket Casts arasındaki derin entegrasyonu keşfedeceğiz. Kullanıcılarımıza önemli hikayeleri anlatmak ve bunlarla etkileşim kurmak için çok sayıda yol sunmaya devam edebildiğimiz için çok heyecanlıyız.

Pocket Casts büyüyen Automattic kataloğuna katılıyor

Pocket Casts’in satın alınmasıyla Automattic, sektörde önemli bir rakip olarak karşımıza çıkıyor. Spotify ve Apple’ın teknolojik ortamda podcast dünyasına güçlü bir şekilde yönelen son büyük isimlerden bazıları olduğunu hatırlayalım. Netflix bile bu tür içerisinde kendi çabasını giderek daha fazla ortaya koyuyor.

Automattic’in yakın zamanda Day One kişisel günlük uygulamasını satın aldığını da hatırlamakta fayda var. Bu arada 2019’da WordPress.com’un arkasındaki firma Tumblr’ı devraldı; o zamana kadar mikroblog platformunun popülaritesi, Yahoo! ve Verizon.

Pocket Casts, iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla ücretsiz olarak erişilebilir. Web, Windows ve macOS sürümlerini girmenize izin veren yıllık bir abonelik satın almak da mümkündür. Ayrıca Apple Watch, CarPlay, Android Auto, Sonos ve Alexa üzerinden oynatmayı da destekler.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!