Zenfone 3; 5.5-inç 1080×1920 piksel (1080p) çözünürlüğünde Super IPS+ ekranı, 16 Megapiksel arka 8 Megapiksel ön kamerası, 8-çekirdekli Snapdragon 625 yonga seti, 3/4 GB RAM, 32/64 GB dahili depolama kapasitesi ve 3000 mAh kapasiteli bataryası ile ön plana çıkıyor.
5.5-inç 1080p çözünürlüğünde bir ekran ile gelen Zenfone 3’de SuperIPS+ LCD panel kullanılmış. Ön ve arka tarafta Corning Gorilla Glass 3‘e (dayanıklı cam) ek olarak, 2.5D olarak bilinen oval kenarlı cam tercih edilmiş.
Qualcomm’un orta/üst sınıf Snapdragon 625 yonga seti kullanılan telefon 8-çekirdekli olup, 2.0GHz hızında çalışabiliyor. Adreno 506 GPU’suna kullanılan Zenfone 3, 3GB (LPDDR3) RAM’e 32GB / 4GB RAM’e 64GB genişletilebilir (MicroSD 128GB) dahili hafızaya sahip.
16MP (Sony IMX298 sensör) arka kamera ve 8MP ön kamera bulunan Zenfone 3’ün, arka kamerası 4 eksenli optik görüntü sabitleme (OIS) ve 3 eksenli dijital görüntü sabitleme (EIS) yeteneğine sahip. f/2.0 diyafram açıklığına sahip olan kamera 0.03 saniyede otomatik odaklama yapabiliyor.
Arta tarafta parmak izi sensörüne ve alt tarafta USB Tip-C (USB 2.0) konnektörüne yer verilen Zenfone 3, 3000mAh değiştirilemeyen batarya ile birlikte geliyor. Zenfone 3 ayrıca, LTE Cat 6 (150/50 Mbps), QuickCharge 3.0 (hızlı şarj), 5 mıknatıs hoparlör ve NXT amplifikatör gibi teknolojilere ve 4.5G (Cat6 300/50 Mbps), çift SIM kart desteğine sahip.
Asus Zenfone 3 Özellikleri
TASARIM |
|
| İşletim Sistemi: | Android 6.0.1 (Marshmallow) – Asus Zen 3.0 Arayüzü |
| Uzunluk: | 152.6 mm (6.01 inç) |
| Genişlik: | 77.4 mm (3.05 inç) |
| Kalınlık: | 7.7 mm (0.30 inç) |
| Ağırlık: | 155 gram |
| Kasa: | Alüminyum alışım/Cam |
| Çerçeve: | Alüminyum alışım |
| Tuşlar: | Kapasitif |
| Renk Seçenekleri: | Safir Siyahı, Ayışığı Beyazı, Parlak Altın |
EKRAN |
|
| Ekran ölçüleri: | 5.5-inç |
| Çözünürlük: | 1080×1920 piksel (FHD) |
| Piksel yoğunluğu: | 401 ppi |
| Ekran/Kasa oranı: | 70.6% |
| Ekran tipi: | Super IPS+ |
| Ekran Koruması: | Corning Gorilla Glass 3 |
KAMERA |
|
| Çözünürlük (arka): | 16 Megapiksel |
| Flaş: | Çift LED (çift tonlu) Flaş |
| Özellikleri: | f/2.0 diyafram aralığı, Lazer / faz algılamalı otofokus, 4 eksenli optik / 3 eksenli dijital görüntü sabitleme, HDR, panorama Yüz algılama |
| Video Özellikler: | 1080p@30fps, 720p@30fps |
| Ön Kamera: | 8 Megapiksel, f/2.0 diyafram açıklığı, 1080p |
DONANIM |
|
| Yonga Seti: | Qualcomm Snapdragon 625 (MSM8953) |
| İşlemci (CPU): | 8-çekirdekli 2.0 GHz Cortex-A53 |
| Grafik İşlemcisi (GPU): | Adreno 506 |
| Sistem Belleği (RAM): | 3/4 GB RAM |
| Dahili Hafıza: | 32/64 GB |
| Arttırılabilir Hafıza: | microSD 128 GB |
BATARYA |
|
| Kapasite: | 3000 mAh, Li-Ion |
| Değiştirilebilir: | Hayır |
| Günlük kullanım: |
BAĞLATI |
|
| Bluetooth: | 4.2, A2DP, EDR, LE |
| Wi-Fi: | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Konumlandırma: | A-GPS, GLONASS |
| USB: | USB 2.0 Tip-C 1.0 |
| Diğer: | parmak izi okuyucu, IR port (kızıl ötesi), 5 miknatıslı hoparlör, 24-bit/192kHz ses, QuickCharge 3.0 (hızlı şarj) |
ŞEBEKE |
|
| SIM: | nano-SIM / Micro-SIM (çift SIM kartlı) |
| Teknoloji: | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Bantları: | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Bantları: | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Bantları: | LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) |
| Hız: | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat6 300/50 Mbps |

