ASUS Zenbo İsimli Asistan Robotunu Tanıttı

Geçtiğimiz gün Computex fuarında düzenlediği etkinlikle Zenfone 3 Ailesini tanıtan Asus, Zenbo isimli asistan robotunu görücüye çıkardı.

İnternet’e bağlı olarak çalışan Zenbo, hem etraftaki insanlarla hem de akıllı ev aletleriyle etkileşim girebiliyor (kapı kilidi, tv, ev ışıklandırma sistemi vs.). İnsanların soru sormasına karşılık cevap verme, İnternet’te arama yapa, İlaç saati ve özel günler gibi şeylere hatırlatma, acil durumları algılayıp (yangın, ev için kaza vs.) gerekli yerleri iletme, müzik çalma, görüntülü görüşme ve fotoğraf çekme robotun yapabildikleri sadece birkaçı.

Zenbo3 tekerlek üzerinde hareket edebilen Zenbo, sanal yüzün görüntülendiği bir ekrana sahip. Dokunmatik özelliğe sahip olan bu ekran üzerinden, web’de gezilebildiği gibi bazı görsel içerikler de görüntülenebiliyor.

599$ gibi bir fiyattan satışa çıkacak olan robot, ayrıca seri üretimle ilk defa satışa sunulan Asistan Robot olma özelliğine de sahip. Öyle görünüyor ki Asus’un hamlesiyle başlayan Asistan/Arkadaş Robot konsepti, başta Samsung ve LG olmak üzere bir çok firmadan göreceğiz.

https://youtu.be/Gz5bWCna5uM

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!