Apple VR Başlığı Üzerinde Çalıştığını Duyurdu

Apple’ın bir kumaş tasarımı, bir fan ve pahalı bir fiyat etiketi içeren bir VR başlığı üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bloomberg News, Apple’ın ilk VR kulaklığının 2022’de Oculus Quest 2’ye benzer şekilde pillerle çalışan bağımsız bir cihaz olarak piyasaya sürülebileceğini bildirdi. Apple’ın bu habersiz VR başlığı için “en gelişmiş ve güçlü yongalarından bazıları” üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bazı yongaların kendi M1 Mac işlemcilerden daha iyi olduğunu bildirildi.

Apple, VR başlığını geliştirilmesinde bazı prototiplerin çok büyük ve ağır olmasıyla birlikte zorluklarla karşılaştığı bildirildi. Ağırlığını azaltmak için bir kumaş dış yüzey kullandığı bildiriliyor, ancak şirket aynı zamanda bir fan kullanıyor. Fansız tasarıma vurgu yapan Apple için alışılmadık bir hareket.

Bloomberg News ayrıca Apple’ın N301 kod adlı VR başlığının boyutunun Oculus Quest’e benzer olduğunu ve test edilen bazı prototiplerin bazı AR özelliklerini etkinleştirmek için harici kameralar içerdiğini bildirdi. Apple’ın el hareketlerini izlemek için bu kameraları kullanma ve sanal klavye gibi yazılım özellikleri dahil etme yeteneğini de test ettiği bildiriliyor.

Apple’ın VR kulaklığının ne zaman piyasaya çıkacağı tam olarak belli değil, ancak 2022’de olabilir. Pahalı ve niş bir cihaz olacağı söyleniyor, Apple’daki bazılarının şirketin her gün yalnızca bir kulaklık satabileceğini tahmin ettiği söyleniyor. Perakende mağazalarının sayısı veya yılda 200.000’den az.

Apple, çeşitli raporlara göre yıllardır VR ve AR kulaklıkları üzerinde çalışıyor. Bloomberg News ayrıca geçen yıl Apple’ın VR ve AR hedeflerine ayrıntılı bir bakış yayınladı ve şirketin AR ve VR üzerinde çalışan yaklaşık 1.000 kişi olduğunu belirtti.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!