Apple, Uygulama İzleme Şeffaflığı Hatası Düzeltmesi ile iOS ve iPadOS 14.5.1’i Yayınladı

Apple bugün, iOS 14.5 güncellemesinin yayınlanmasından sadece bir hafta sonra gelen küçük güvenlik güncellemeleri olan iOS ve iPadOS 14.5.1‘i yayınladı. Apple Watch için tamamlayıcı bir watchOS 7.4.1 güncellemesi ve Apple‘ın en son işletim sistemi sürümlerini desteklemeyen eski iPhone ve iPad cihazları için bir iOS 12.5.3 güncellemesi de bulunmaktadır.

Apple‘ın sürüm notlarına göre güncelleme, bazı kullanıcıların uygulamalardan istem almasını engellemiş olabilecek Uygulama İzleme Şeffaflığı ile ilgili bir hatayı düzeltir.

Bu güncelleme, Uygulama İzleme Şeffaflığı ile ilgili bir sorunu düzeltir; daha önce Uygulamaların İzleme İsteğine Ayarlarda İzin Ver’i devre dışı bırakan bazı kullanıcılar, yeniden etkinleştirdikten sonra uygulamalardan istemler alamaz. Bu güncelleme ayrıca önemli güvenlik güncellemeleri sağlar ve tüm kullanıcılar için önerilir.

iOS ve iPadOS 14.5.1 güncellemeleri ücretsiz olarak indirilebilir ve yazılım, Ayarlar uygulamasında tüm uygun cihazlarda kablosuz olarak mevcuttur.Yeni yazılıma erişmek için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!