Apple Music, Ekstra Ödeme Yapanlara HiFi Ses Akışını Getirebilir

Apple artık çok beklenen iOS 14.5‘i yeni kullanıcı arayüzü ve gizlilik özellikleri ile milyonlarca iPhone kullanıcısına sunmayı tamamladığına göre, bir sonraki sürüm üzerinde çalışmaya başladı. Şirket, iOS 14.6 geliştirici beta sürümünü yeni yayınladı ve bazıları şimdiden beklenen ilk büyük özelliği bulmuş gibi görünüyor. Macrumors tarafından bildirildiği üzere, Apple yakında HiFi desteğini Apple Music uygulamasına getirebilir. Bunun arkasındaki fikir, firmanın yüksek kaliteli ses akışını Apple Music‌ abonelerine ve belirli AirPod‘lar gibi uyumlu cihaz sahiplerine getirebileceği söyleniyor. Bu özelliğin ipuçları iOS 14.6 beta 1‘de keşfedildi.

Ayrıca Apple önümüzdeki günlerde bu özellik için kullanıcılardan ücret almaya başlayabilecek gibi görünüyor. Bu bilgi parçası, Apple‘ın HiFi müzik akışı sunan 9.99 dolarlık bir katmanı duyurabileceğini iddia eden yeni bir raporla bağlantılı. Ayrıca bu özelliğin “önümüzdeki haftalarda” gelebileceğini de belirtti.

iOS 14.6 beta 1‘de bulunan kodlar, Apple Music uygulamasında “kayıpsız ses”, “yüksek kaliteli stereo akış” ve “HiFi” referanslarına sahiptir. Ayrıca bu özellik AirPods Pro, AirPods Max veya daha yenisiyle sınırlı olabilir.

Ancak, en son beta işletim sistemi sürümünde ima edilen tek yeni özellik bu değil. Apple Music ayrıca, bölgenizdeki bağlantı ve ağ sınırlamalarına bağlı olarak standart, sıkıştırılmış ses akışı ve yüksek kaliteli akış arasında geçiş yapma olanağı da sağlayabilir. Kullanıcının ihtiyacına göre 5G ve 4G ağı arasında otomatik olarak geçiş yapan “Akıllı Veri Modu” na sahip 5G‘li iPhone 12 ile bağlanabilir.

Apple‘ın bu hamlesi, rakip Spotify‘ın bu yıl bir ara HiFi desteği getirme duyurusundan da etkilenebilir. Ancak ikincisi, henüz kullanıma sunma için belirli bir tarih vermedi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!