Apple, MagSafe Pil Paketi Desteğiyle iOS 14.7’yi Yayınladı; İşte Detaylar

Apple, desteklenen tüm iPhone‘lar için iOS 14.7‘yi yayınladı, ancak henüz tabletlerine ilgili iPadOS 14.7 güncellemesini göndermedi, bu garip çünkü bunlar genellikle birlikte çıkıyor. Fakat iPadOS 14.7 güncellemesi kısa sürede yayınlanabilir. İşte ayrıntlar..

iOS 14.7, şirketin birkaç gün önce sessizce piyasaya sürdüğü MagSafe pil paketi için destek getiriyor. Bu, iPhone 12, 12 mini, 12 Pro ve 12 Pro Max ile uyumludur.

Yeni yazılım ayrıca, kredi limitlerini birleştirmenize ve ortak sahipli bir hesabı mevcut bir Apple Card kullanıcısıyla paylaşmanıza olanak tanıyan ve Home uygulamasına HomePod’daki zamanlayıcıları yönetme yeteneği veren bir Apple Card Family özelliği sunar. Ek olarak, Hava Durumu ve Haritalar uygulamaları Kanada, Fransa, İtalya, Hollanda, Güney Kore ve İspanya için hava kalitesi bilgileri alır. Son olarak, Podcast kitaplığı artık tüm şovları veya yalnızca izlenen şovları görüntülemeyi seçmenize izin veriyor.

Güncelleme, beklediğiniz gibi, Apple Music, Dolby Atmos ve Apple Music’te kayıpsız ses çalmanın beklenmedik bir şekilde durdurulması, bazılarında yeniden başlattıktan sonra kaybolan bir pil servis mesajının eksik olmasıyla ilgili bir dizi hata düzeltmesi de içeriyor.

Kesinlikle en büyük güncelleme değil, ancak muhtemelen mümkün olan en kısa sürede yüklemek için yeterince iyi. Bunu yapmak için, iPhone’unuzda zaten güncelleme yapmanız istenmediyse, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!