Apple, Kore’de Pazar Payının Bir Kısmını Samsung’a Kaptırdı

Apple geçen Eylül ayında iPhone 12 serisini piyasaya sürdüğünde, şirket Samsung‘un Güney Kore’deki pazar payının bir kısmını alabildi. Şimdi bir rapor, Android üreticisinin kendi ülkesindeki pazar payının bir kısmını geri alabildiğini söylüyor.

Bir Counterpoint Research raporuna göre Samsung, 2021 yılının ilk çeyreğinde Güney Kore akıllı telefon pazarının %67’sini kontrol ediyordu. Bu, “2020’nin aynı dönemine göre %64’ten %3’lük bir artış ve öncekine göre %9’luk bir artış” anlamına geliyor. çeyrek yüzde 58.”

Samsung, yıllar boyunca kendi ülkesinde sürekli olarak %60’ın üzerinde pazar payına sahipti, ancak iPhone 12’nin piyasaya sürülmesi nedeniyle 2020’nin dördüncü çeyreğinde yerini Apple‘a kaptırdı. Cupertino, bu çeyrekte %31’lik bir pazar payını kontrol etti. iPhone 12’nin popülaritesi sayesinde Güney Kore’deki şirketten alışılmadık derecede güçlü performans.

Artık Apple, 2021 yılının ilk çeyreğinde Güney Kore’de %22 pazar payına sahip. Counterpoint, Samsung‘un artan pazar payının daha önce Galaxy S21 serisini piyasaya sürmesinden kaynaklandığına inanıyor. Ek olarak Counterpoint, Galaxy S21 5G akıllı telefonun ilk çeyrekte Güney Kore’deki en popüler model olduğunu söylüyor.

Nisan ayında bir Reuters raporuna göre Samsung, Xiaomi kapanırken dünya çapında akıllı telefon sevkiyatlarında Apple‘ı geride bıraktı.

Canalys, Güney Koreli Samsung‘un pazarın %22’sini kapmak için çeyrekte 76,5 milyon akıllı telefon sevk ettiğini söyledi. Perşembe günü şirket, amiral gemisi Galaxy S21 akıllı telefon serisinin güçlü satışları sayesinde cep telefonu işinde üç aylık kârda %66 artış bildirdi.

Canalys, Apple‘ın Ocak-Mart döneminde 52,4 milyon iPhone sattığını ve %15 pazar payı ile ikinci sıraya düştüğünü söyledi.

Apple‘ın yeni amiral gemisi iPhone‘larını birkaç ay içinde sunması bekleniyor. Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, Huawei yasağı ve cazip özellik yükseltmeleri nedeniyle güçlü iPhone 13 gönderileri öngörüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!