Apple: “iMessage’ı Android’e Taşımak Bize Yardım Etmekten Daha Çok Zarar Verecek”

Android kullanıcıları uzun zamandır bir iMessage uygulamasının popüler mesajlaşma servisini Apple olmayan cihazlarda kullanmasını istiyorlardı. Epic‘in Apple‘a açtığı dava, Android için iMessage‘ın var olmamasının nedeninin kilitlenme olduğunu ortaya çıkardı ve doğruladı.

Epic ve Apple bugün erken saatlerde, yaklaşan duruşmaları öncesinde belgeleri sundular. 9to5Mac‘in sabah belirttiği gibi, Epic‘in avukatları Apple yöneticilerine ifade verme sırasında Android için iMessage hakkında sorular sordu.

Apple, iMessage‘ı Haziran 2011’de duyurdu ve o Ekim ayında iOS 5 ile piyasaya sürerken, bir yıldan kısa bir süre sonra Mac OS X‘e geldi. İnternet Yazılımı ve Hizmetleri Eddy Cue kıdemli başkan yardımcısı ile yapılan açıklamaya göre Apple, iOS ile çapraz uyumluluğa “2013 kadar erken” izin verecek bir iMessage sürümünü Android için geliştirmemeye karar verdi.

Yazılım şefi Craig Federighi ve pazarlama başkanı Phil Schiller de dahil olmak üzere birçok yönetici, mevcut böyle bir Android uygulamasına karşı çıktı.

Android‘de iMessage, iPhone ailelerinin çocuklarına Android telefon vermelerinin önündeki bir engeli kaldırmaya hizmet edecek”

Craig Federighi; 2016 yılında, eski bir Apple çalışanı “Apple evren uygulamasından ayrılmanın 1 numaralı en zor nedeni iMessage” yorumunu yaptı. . . iMessage, Apple ekosistemine ciddi bir kilitlenme anlamına geliyor ”diyen Bay Schiller,” iMessage‘ı Android‘e taşımanın bize yardım etmekten daha fazla zarar vereceğini, bu e-posta nedenini gösteriyor “yorumunu yaptı.

Yıllar içinde iMessage‘ı Android‘e getirmek için birkaç üçüncü taraf girişiminde bulunuldu, ancak hepsi güvenilmez oldu ve kapsamlı geçici çözümler gerektirdi. Bu arada, Google‘ın iMessage‘a yanıtı Zengin İletişim Hizmetleridir. RCS, uçtan uca şifreleme test aşamasındayken, yazma göstergeleri, okundu bilgileri, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve videolar, daha büyük grup görüşmeleri ve işletmelerle etkileşimli deneyimler sunar.

Android OEM ve operatör kullanımının artmasıyla birlikte Google Mesajlar uygulamasında mevcuttur. RCS’nin SMS / MMS’in yerini alması amaçlandığından, Apple’ın bu standardı iPhone’da destekleyip desteklemeyeceği bilinmemektedir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!