Apple CEO’su Tim Cook Çalışma Sistemi Hakkında Açıklama Yaptı

Apple CEO‘su Tim Cook, pandeminin ardından çalışanların ofise dönmesini istiyor ve yaptığı röportajda, Apple’ın yüz yüze çalışmaya dönmek için “hibrit bir ortam” uygulamasını beklediğini söyledi. Cook, işbirliği ve yeniliği planlayamadığınız için insanların “fiziksel olarak iletişim halinde olmasının” önemli olduğunu söyledi.

Cook, “İnovasyon her zaman planlanmış bir faaliyet değildir” diye ekliyor. “Gün içinde birbiriyle çarpışıyor ve yeni sahip olduğunuz bir fikri ilerletiyor. Ve bunu yapmak için gerçekten birlikte olmanız gerekiyor.”

Apple, çalışanları birbirleriyle etkileşime girmeye teşvik etmek için tasarlanmış bir açık kat planı modeline sahip ve Cook, Apple‘ın insanlar işe döndükçe bunu nasıl yöneteceğini “bulmaya” devam ettiğini söylüyor. Ancak ofisten uzakta geçirilen zaman, Apple‘a bazı şeylerin sanal olarak yapılmasının “mükemmel” olduğunu öğretti.

“Ne olursa olsun, Zoom veya WebEx’te veya FaceTime’da, ne olursa olsun, sanal olarak mükemmel bir şekilde yapılabilecek bazı şeyler olduğunu fark ettik ve öğrendik. Bu yüzden öyle olacağını düşünüyorum, buna hibrit ortam diyeceğim.“sözlerini ekledi.

Cook ayrıca Apple çalışanlarının uzaktan çalışırken yaptıkları işe dikkat çekme fırsatını da değerlendirdi. Cook, Apple‘ın 5G iPhone 12 serisinin ve M1 Mac‘lerin piyasaya sürülmesiyle “muazzam, üretken bir dönem” geçirdiğini söyledi. “Bunlar büyük, büyük başarılardır” dedi.

Cook, roportajda “Biz tamamen yüz yüze bir ekibiz çünkü işbirliği için en iyisinin bu olduğuna inanıyoruz” dedi. “Ancak bunun artık mümkün olmadığını veya bu süre için mümkün olmadığını biliyorduk. Bu yüzden kendimizi yeniden keşfetmemiz gerekiyordu.”

Cook, işe kesin bir dönüş tarihi olmadığını, ancak Apple çalışanlarının işe dönmesini “bekleyemeyeceğini” söyledi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!