Android Uygulamaları Çöküyor! İşte Sebebi

Bugun bir dizi Android kullanıcısı aniden cihazlarında uygulamaların çalışmayı durdurduğunu belirten bildirimler gördüler. Hata veren uygulamaların çoğu aniden açılamaz ve Gmail, bir dizi bankacılık uygulaması, Google Pay ve diğerleri gibi önemli uygulamaları içerir.

DownDetector, Reddit ve Twitter‘da sorunla ilgili raporlar var ve Google‘ın Çalışma Alanı Bulut Durum Gösterge Tablosu, Android‘deki Gmail uygulamasıyla ilgili sorunların farkında olduklarını doğruluyor.

Bu sorunu yaşıyorsanız, birçok kişi için işe yarayan bir şey, cihazınızdaki Google Play Store‘a gitmek ve “Android Sistem Web Görünümü” adlı bir sistem uygulamasının en son güncellemesini kaldırmaktır. Uygulamaların içinde Chrome benzeri tarayıcı oluşturma sağlayan uygulamadır ve geliştiricilere ve son kullanıcılara göre, insanların gördüğü hataların çoğu sorunun orada olduğunu gösterir.

Güncellemeleri kaldırmak telefonumun sakinleşmesine ve normale dönmesine neden oldu ve cihazınız için işe yarayabilir. Aşağıda belirtildiği gibi, Google WebView ile ilgili bir sorunu onaylamıştır ve şu anda bir düzeltme üzerinde çalışmaktadır.

Güncelleme: Google, sorunu ve WebView uygulamasına bağlantısını onayladı. Bir sözcüye göre, WebView ile ilgili Android‘deki bazı uygulamaların çökmesine neden olan bir sorunun farkındayız. Şu anda kapsamı tam olarak doğrulamak için çalışıyoruz ve bir düzeltme devam ediyor.”

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!