Android N’nin İsmi “Namık” Olabilir

Google’ın I/O 2016 geliştiriciler konferansında Android N’nin İsmi açıklanmadı, onun yerine Google Android N’nin İsmini kullanıcılara sormayı tercih etti.

Bilindiği üzeri her yeni Android sürümünde (Android 4, 5, 6 gibi) Google alfabetik olarak bir tatlı ismi koyuyor.Geçtiğimiz günlerde Google yeni android sürümünün ismini kendisi koymaktansa kullanıcılara sormayı tercih etti.

Android N’nin İsmi “Namık” Olabilir

Bunun üzerinde İnci Sözlük’de bir üye tarafından açılan “Android’i Trollüyoruz” başlık altında Android N’in İsmi “Namık” olsun kampanyası başlattı. Bir çok sitede, forum, sayfa ve grupta oldukça büyük bir yankı uyandıran bu trolleme kampanyası ile belkide Android N’nin ismi “Namık” olacak. Sizde Android N’nin isminin “Namık” olmasını istiyorsanız Buraya tıklayıp önerinizi gönderebilirsiniz.

Peki bu “Namık Tatlısı” nedir? Gerçekte “Namık” diye bir tatlı var mı?

Çok fazla bilinmeyen bir tatlı olmakla birlikte İnci Sözlük’de açılan bu post ile adını öğrendiğimiz, hatta yine bu post ile Vikipedia’ya eklenen sütlü ve irmikli bir tatlı. Şuan için tatlıyla ilgili çok fazla bir bilgi yok ancak irmik, şeker ve vanilyanın tatlının ana malzemesi olduğu biliniyor. Ayrıca bazı bölgelerde irmik tatlısı olarak da geçtiğini söyleyebiliriz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!