Amazon, Alabama’da Sendika Oylamasını Ertelemeye Çalışıyor

Amazon, Alabama, Bessemer’de bir sendika seçimini ertelemeye çalışıyor ve 6.000 depo çalışanının sendikalaşma konusunda posta yoluyla oy kullanmasına izin veren ABD çalışma kurulu kararına itiraz ediyor. Şirket, Perşembe günü Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’na (NLRB) sunulan belgelere göre seçimin bizzat yapılmasını savunuyor.

Amazon’un argümanı, postayla oy vermenin seçmen katılımını azalttığı yönündedir. NLRB’nin, depodaki pozitiflik oranı yerine deponun bulunduğu Jefferson County’deki pozitiflik oranını kullanarak, oyların nasıl tutulacağını belirlerken yanlış COVID-19 bulaşma verilerine baktığını söylüyor.

Bessemer’deki işçiler 8 Şubat’tan itibaren Perakende, Toptan Satış ve Çok Katlı Mağazalar Birliği ile sendikalaşıp sendikalaşmayacağına oy verecek. Oyların 29 Mart’a kadar postalanması ve oy sayımının 30 Mart’ta yapılması gerekiyor. Reuters’e göre bu, teknoloji devinin ABD’de 2014’ten beri ilk sendika seçimi olacak.

Aralık ayında, Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu, teknoloji devinin sendika çabalarıyla ilgili bir duruşmayı erteleme girişimini reddetti.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!