Samsung Galaxy S22 Ultra Özellikleri; 6.8 inç, 1440 x 3088 piksel çözünürlüğünde Dinamik AMOLED ekran, 108MP + 10MP +10MP + 12MP arka, 40 MP ön kamera ile gelen Samsung Galaxy S22 Ultra, 8GB/12GB RAM, 128GB/256GB/512GB/1TB dahili depolama alanı, 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 8 Jen. 1 yonga seti, Adreno 730 GPU, 5000 mAh batarya, ekrandan üzerinden parmak izi okuyucu, NFC, Dokunmkatik kalem (S-Pen) ve IP68 sertifikası gibi bir çok özelliğe sahip.
6.8 inç 1440 x 3088 piksel (1440p+) çözünürlüğünde Dinamik AMOLED ekran ile gelen Samsung Galaxy S22 Ultra, 500 ppi piksel yoğunluğuna ve %90.2 Ekran/Kasa oranına ve darbelere karşı dayanıklı Gorilla Glass Victus+ cama sahip. 120Hz tazeleme oranına ve HDR10+ desteğine sahip olan ekran 1750 nits maksimum parlaklığa kadar çıkabiliyor.
108MP + 10MP + 10MP + 12MP dörtülü arka kamera, 40 Megapiksel ön kamera ile gelen Samsung Galaxy S22 Ultra ‘ün arka tarafında bir LED’li flaş bulunuyor. Üçlü kamera sensörlerinde, 108MP yüksek çözünürlükte ana kamera sensörü, 10MP çözünürlüğünde10x optik zoom kabiliyetli kamera, 10MP çözünürlüğünde 3x optik zoom kabiliyetli kamera ve 12MP çözünürlüğünde 120˚ geniş açılı kamera kurulumundan oluşuyor. Arka kamera 8K-24fps, 4K-30/60fps, 1080p-30/60/240fps, 720p-960fps, HDR10+ video kaydı yapabilirken, 40MP ön kamera 4K-30/60fps, 1080p-30fps, HDR10+ video kaydına izin veriyor.
8-çekirdekli Qualcomm Snapdragon 8 Jen. 1 yonga seti bulunan Samsung Galaxy S22 Ultra ‘de 128GB / 256GB / 512GB / 1TB dahili depolama alanı ve 8GB (128GB’lık versyion) / 12GB RAM bulunuyor. Adreno 730 GPU ‘ya yer verilen telefonda genişletilebilir hafıza desteği bulunmuyor. Depolama tarafında bellek yongalarının UFS 3.1 standardına sahip olduğunu belirtelim.
Şarj teknolojileri tarafında Samsung Galaxy S22 Ultra; 45W Hızlı Şarj (30 dakikada %65 şarj), 15W kablosuz şarj ve 4.5W Ters kablosuz şarj hızlarını destekliyor. MikroUSB Tip-C 3.2 ve 5000 mAh kapasiteli batarya bulunan telefonda, ekran üstünden parmak izi okuyucu, NFC, Dokunmatik kalem (S-Pen) ve OTG gibi teknoloji de bulunuyor. Ayrıca telefonda bulunan multimedyalara duvar kağıtları, zil sesleri ve bildirim sesleri sayfalarını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
Samsung Galaxy S22 Ultra Teknik Özellikleri
| ÇIKIŞ | |
|---|---|
| Duyuru | 09 Şubat 2022 |
| Satış | 25 Şubat 2022 |
| GÖVDE | |
|---|---|
| Ölçü | 163.3 x 77.9 x 8.9 mm |
| Ağırlık | 228 gram |
| Kasa | Alüminyum Çerçeve, Cam Arka Yüz |
| Renk | Siyah, Krem, Lavanta, Yeşil |
| Sertifika | IP68 sertifikası (1.5 metreye kadar 30 dakika dayanıklı) |
| EKRAN | |
|---|---|
| Boyut | 6.8 inç, 114.7 cm2 |
| Çözünürlük | 1440 x 3088 piksel, 19.3:9 oran |
| İnç/Pixel | 500 ppi |
| Ekran/Kasa | %90.2 |
| Teknoloji | Dinamik AMOLED 2X (120Hz, HDR10+, 1750 nits maksimum parlaklık) |
| Koruma | Corning Gorilla Glass Victus+ |
| KAMERA | |
|---|---|
| Arka | 108 Megapiksel (f/1.8, 23mm lens, 1/1.33 inç sensör, 0.8µm piksel, PDAF, Lazer otofokus, Optik Görüntü Sabitleem(OIS)) 10 Megapiksel (f/4.9 diyafram, 230mm periskop lens, 1/3.52 inç sensör, 1.12µm piksel, çift piksel PDAF, Optik Görüntü Sabitleem (OIS), 10x optik zoom) 10 Megapiksel (f/2.4 diyafram, 70mm telefoto lens, 1/3.52 inç sensör, 1.12µm piksel, çift piksel PDAF, Optik Görüntü Sabitleem (OIS), 3x optik zoom) 12 Megapiksel (f/2.2 diyafram, 13mm lens, 120˚ geniş açılı lens, 1/2.55 inç sensör, 1.4µm piksel, çift piksel PDAF, Süper sabit video) |
| Flaş | LED Flaş |
| Video | 8K-24fps, 4K-30/60fps, 1080p-30/60/240fps, 720p-960fps, HDR10+, stereo ses kaydı, Elektrobik Görüntü Sabitleme (EIS) |
| Ön | 40 Megapiksel (f/2.2 diyafram, 26mm lens, 1/2.82 inç sensör, 0.7µm piksel, PDAF) 4K-30/60fps, 1080p-30fps Çift video arama, Otomatik-HDR, HDR10+ |
| PLATFORM | |
|---|---|
| İşletim Sis. | Android 12 (One UI 5.1 Arayüzü) |
| Yonga Seti | Samsung Exynos 2200 (4 nm) – Avrupa Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm) – Global |
| CPU | Octa-core (1×2.8 GHz Cortex-X2 & 3×2.50 GHz Cortex-A710 & 4×1.8 GHz Cortex-A510) – Avrupa Octa-core (1×3.00 GHz Cortex-X2 & 3×2.50 GHz Cortex-A710 & 4×1.80 GHz Cortex-A510) – Global |
| GPU | Xclipse 920 – Avrupa Adreno 730 – Global |
| HAFIZA | |
|---|---|
| ROM | 128GB / 256GB / 512GB / 1TB |
| RAM | 8GB (128GB versiyon) / 12GB |
| Arttırılabilir | – |
| BATARYA | |
|---|---|
| Kapasite | 5000 mAh Li-Ion (değiştirilemeyen) |
| Şarj | 45W Hızlı Şarj (30 dakikada %65 şarj) 15W Kablosuz Şarj (Qi/PMA) 4.5W Ters Kablosuz Şarj |
| BAĞLANTI | |
|---|---|
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, çift-band, Wi-Fi Direct |
| Konum | GPS, GLONASS, BDS, GALILEO |
| USB | USB 3.2 Tip-C |
| Diğer | NFC, OTG |
| TEKNOLOJİ | |
|---|---|
| Biyometrik | Parmak izi okuyucu (Ekran üstünden – ultrasonik) |
| Ses | Stereo hoparlör 32-bit/384kHz ses (AKG tarafından ayarlanmış) |
| Özel | Samsung DeX, Samsung Wireless DeX (masaüstü desteği) Samsung Pay (Visa, MasterCard sertifikalı) Bixby (Doğal dil komutları ve dikte) Dokunmatik kalem (S-Pen) |
| ŞEBEKE | |
|---|---|
| SIM | nano SIM ve eSIM |
| Teknoloji | GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G |
| 2G Bandı | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Bandı | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G Bandı | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 32, 38, 39, 40, 41, 66 |
| 5G Bandı | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 20, 25, 28, 38, 40, 41, 66, 75, 77, 78 SA/NSA/Sub6 |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (7CA) Cat20 2000/200 Mbps, 5G (5+ Gbps DL) |
| SAR | 1.18 W/kg (kafa) | 0.98 W/kg (vücut) |
| SAR EU | 1.05 W/kg (kafa) | 1.58 W/kg (vücut) |




