2021 Yılının İlk Çeyreğinde En Hızlı Büyüyen 5G Akıllı Telefon Satıcıları Açıklandı

Strategy Analytics‘in en son raporu, Ocak – Mart dönemi için 5G telefon satışları hakkında daha fazla bilgi veriyor. Samsung (17 milyon sevkiyat) ve Vivo (19,4 milyon), 2020’nin dördüncü çeyreğine kıyasla sırasıyla %79 ve %62 büyüyerek çeyrek bazında en büyük kazancı gördü. Apple, 40,4 milyon toplam sevkiyatla liderliğini sürdürüyor ancak kaybetti geçen çeyreğin 52,2 milyon sevkiyatına kıyasla önemli bir zemin. En iyi dört üretici listesini 21,5 milyon ile Oppo ve 16,6 milyon ile Xiaomi tamamlıyor.

Samsung‘un yükselişi, Güney Kore, ABD ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde Galaxy S21 serisine yönelik büyük talep tarafından desteklendi. Öte yandan Vivo, Çin ve Avrupa’da güçlü satışlar gördü. Xiaomi ve Oppo ayrıca Çin ve Avrupa genelinde eve sağlam satış hacimleri getirdi. Apple, son çeyreğin Tatil döneminde elde ettiği başarıyı tekrarlayamadı. Apple, toplam 5G akıllı telefon sevkiyatında hala liderliği elinde tutuyor.

Bir bütün olarak 5G akıllı telefon pazarı çeyrek bazında %6 büyüyerek toplamda 135,7 milyon sevkiyata ulaştı. 5G cihazlarına olan talep, Çin, ABD ve Batı Avrupa’nın en büyük sürüş pazarları olarak hizmet verdiği tüm bölgelerde doğal olarak çekiş kazanıyor. Strategy Analytics, yıl sonuna kadar 624 milyon 5G akıllı telefon sevkiyatı öngörüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!