2018 Apple Watch Duyuruldu; Artık Sağlığınızı Takip Ediyor

San Francisco’daki Apple kampüsünde gerçekleştirilen etkinlikte Apple, yeni akıllı saati olan 4. seri 2018 Apple Watch ‘ları duyurdu. Köşeden köşeye ekran, yeni elektronik kalp sensörü, yeni hareket sensörü ile birlikte acil durum alarmı ve daha güçlü donanımı ile ön plana çıkıyor.

Uçtan uca ekran akımını akıllı saatine aktaran Apple, bir önceki seriye göre %30 daha iyi ekran kasa oranına sahip. 1000nit parlaklığa çıkabilen AMOLED ekrana sahip olan saatin hem ekranı hem de alt tarafında bulunun yüzey safir kristal cama sahip.

Lansman sırasında en çok dikkat çeken şey yeni Apple Watch’larda Elektrokardiyografi sensör (ECG) ile kalp atış analizi yapıyor ki bu FDE onaylı ve doktorlar tarafında sağlık analizi için kullanılabileceği belirtiliyor. Sağ taraftaki tekerleğin üst üzerine bulunun elektrotlarla 30 saniyede kalp analizini yaparak doktorların okuyabileceği grafiklere dökerek PDF çıktısı alınabiliyor.

2018 Apple Watch

Elektronik kalp sensörüne ek olarak Optik kalp sensöründe geliştirmeler yapan Apple, düşük kalp atış basıncı veya kalp ritmi bozukluğu gibi bazı sağlık verilerini takip ederek sizi öncede uyarabiliyor. Bu sayede doktara giderek anlayabileceğiniz ritim bozukluğu, kalp kapakçık sorunları gibi bir çok sağlık sonunu da Apple Watch ile öğrenip ve tabi yapılabilecek.

8 eksenli hareket sensörü ile artık insan haretlerini daha iyi tanımlayan akıllı saat, hem aktivite takibi hem de acil durum sistemi için daha iyi performans sunuyor. Acil yardım sistemi ile herhangi bir yerden düşme durumlarında Apple Watch acil çağrı yaparak yetkili veya yakındaki kişileri haberdar edebiliyor.

2018 Apple Watch

Hoparlör tarafında geliştirmeler ile daha iyi bir ses deneyimi ve yeni mikrofonlarla birlikte daha iyi bir ses analizi yapabiliyor. Yeni çift çekirdekli 64-bitli S4 işlemci ve GPU ile bir önceki jenerasyona göre 2 kata kadar daha iyi hızlı olduğu söyleyen Apple, bir önceki jenerasyon Apple Watchlara göre 30 dakika daha iyi batarya performansı verebildiğini belirtiyor. Yine tek şarj ile 6 saatlik aktif kullanım 2018 Apple Watch’lar ile de artık mümkün.

Gümüş, Uzak Girisi ve Altın olmak üzere 3 farklı renk seçeneğiyle birlikte gelen 2018 Apple Watch, 40mm – 3.499 TL‘den, 44mm – 3.749 TL‘den satın alınabilecek.

https://youtu.be/6EiI5_-7liQ

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!