10. Yılında Telegram Hikaye Özelliğine Kavuştu

Bir süredir gelmesi beklene telegram hikaye özelliği şirketin 10. yılında resmen kullanıma sunuldu. Tüm kullanıcılara açılan bu hikaye özelliğine ek olarak çift kamera modu , ayrıntılı gizlilik ayarları ve esnek süre seçenekleri gibi bazı yeniliklerle güncellemeyele bilikte geldi.

Telegram tarihinde en çok talep edilen özellik olan hikayeler diğer platformlardan daha gelişmiş özelliklere sahip. Hem ön hem arka kamerayla aynı anda fotoğraf ve video çekimleri yapan hikayelerde, istenilen görüntüler düzenlenerek paylaşılabiliyor. Bu sayede arka kamerayla bir görüntü kaydederken sizi de olaydan koparmıyor.

Hikayeler Paylaşıldıktan Sonra Düzenlenebiliyor

Diğer platformlardan farklı olarak hikaye paylaşımı 6 – 12 – 24 ve 48 saatlik olarak paylaşılabiliyor ancak tüm kullanıcılara sunulmayan bu ek özellikler ücretsiz kullanıcılar sadece 24 saat olarak kullanabililiyor. Ayrıca hikaye düzenleme özelliği ile birlikte bir hikaye paylaşıldıktan sonra silip sıfırdan yeniden yayınlamak zorunda kalmadan istenildiği zaman hikaye düzenlenebiliyor.

Hikaye istatistikleri bölümü bir kullanıcı hikayeyi açtığında okundu bilgisi gibi istatistikler ve verdiği tepkiler görüntülenebiliyor. Diğer platformlardan farklı olarak daha gelişmiş filtreleme seçenekleri bulunan bu ekran da belirli bir kullanıcının onu görüp görmediğini arama çubuğuna yazılarak kontrol edilebiliyor, sadece kişilerinizi gösterecek şekilde filtrelenebiliyor. Ayrıca en son görüntülemelere veya en son tepkilere göre liste sıralanabiliyor.

Telegram Hikaye Özelliğinde Gizlilik

Anonim kimliğe önem veren Telegram, hikayeler özelliğinde premium kullanıcılar için ek bir gizlilik özelliğini de aktif ediyor. Bu özellik aktifleştirildiği son 5 dakika içinde açtıkları tüm hikayelerden görünümlerini silebiliyor ve sonraki 25 dakika boyunca gördüklerini gizleyebiliyor. Daha telegram hikayeler özelliği ile ilgili daha ayrıntılı bildi için telegram’ın yayınladığı blog yazısına bakabilirsiniz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!