Yusaku Maezawa, Ay’a Yolculuk Edecek 8 Kişi Arıyor

Japon moda milyarderi Yusaku Maezawa, 2023 için planlanan bir görevde SpaceX‘in ilk ay turisti olma hakkını satın aldı, ancak tek başına gitmeyecek. Maezawa, uçuştaki tüm koltukları satın aldı ve onunla birlikte Ay‘ın yörüngesine bir hafta sürecek bir yolculuğa çıkacak sekiz kişiyi (ve iki veya üç kişiyi) seçmeyi planladığını duyurdu. Ayın 21’ine kadar “ilk taramadan” geçmeden önce dearMoon sitesinde ön kaydı tamamlamak için 14 Mart’a kadar vakit var.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, potansiyel adayların bundan sonra atmaları için birkaç adım daha var, ancak birkaç yıl içinde potansiyel olarak Ay’ı ziyaret etmenin havuçuyla, bol miktarda başvuru olmasını bekleniyor. Maezawa başlangıçta sanatçıları getirmeye baktı, ancak şimdi potansiyel üçlü arkadaşlar için iki kriter olduğunu söylüyor. Birincisi, bu yolculuğa çıkarak insanlara ve topluma yardım etmek için ne yaparlarsa yapsınlar sınırlarını zorlayabilecekleri ve diğer mürettebat üyelerini hırslarında desteklemeye istekli ve muktedir oldukları.

SpaceX CEO’su Elon Musk da videoda 2023 yılına kadar güvenli ulaşım potansiyelinin “umut verici” göründüğünü söyledi, ancak son tarihlerle olan ilişkisi göz önüne alındığında, katılım için üçüncü bir kriter olarak esnek bir programı düşünmek isteyebilirsiniz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!