YouTube’a Yapay Zeka Destekli Sınavlar Gelecek

Eğitim videolarını daha iyi pekiştirmek için YouTube’a yapay zeka destekli sınavlar geliyor. Bu sınavlar, ele alınan konular hakkında izleyicilerin öğrenme deneyimini geliştirmeyi amaçlarken ayrıca öğrenim sürecini de hızlandırması planlanıyor.

Araba lastiği değiştirmekten takla atma tekniklerine kadar farklı konularda eğitim videoları sunarak platform kullanıcıların yeni bilgiler edinmelerine yardımcı olan bir deneyim paylaşım platformu olarak sıklıkla kullanılıyor. Buna ek olarak son dönemde eğitici YouTube kanalları da büyük bir popülerlik kazanmış durumda. TED-Ed ve HowToBasic gibi kanallar büyük bir izleyici kitlesi tarafından takip edilirken eğitmenler de YouTube’u, eğitim içerikleri oluşturmak ve öğrencileriyle paylaşmak için değerli bir kaynak olarak kullanıyor.

Yeni özellik, eğitim videolarını izleyenlerin konular hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlayacak. Sınavlar şimdilik sadece İngilizce dilinde olacak ana Sayfa özet akışında belirli aralıklarla kartlar halinde yayınlanacak. Bir sınava girildiğinde test kartının altında son izlenen videoya bir bağlantı görünecek ve böylece ilgili konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için kolayca geri dönülebilecek.

Şimdilik bu özellik, deneme aşamasındaki sınırlı eğitim videolarında ve kısıtlı bir kitlede deneniyor. Tüm kullanıcılara sunulup sunulmayacağı hâlâ belirsiz ancak YouTube, kullanıcıların sınavlara katılıp katılmayacağını ve bu özelliğin ilgi çekip çekmediğini görmek için ön testlerden sonra nihai kullanıma sunacak veya rafa kaldıracak.

Sonuç olarak, YouTube’un yeni sınav özelliği, konuları daha derinlemesine anlamak isteyenler için etkili bir öğrenme aracı olabilir. YouTube sınavlar ile izleyicilere daha fazla içerik sunarak kapsamlı öğrenme deneyimini kolaylaştırabilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!