YouTube Tarafından Test Edilen Yeni Çeviri Altyapısı

YouTube, video başlıklarını, açıklamaları, altyazıları ve daha fazlasını kendi dilinizde otomatik olarak çevirecek yeni bir özelliği test ediyor. Yeni özellik, YouTube’un masaüstü ve mobil uygulamasında da görünen bir pop-up olarak görülebilir. Çeviri özelliği Android Police tarafından tespit edildi ve şu anda İngilizce‘deki metni Portekizceye çeviriyor.

Yayın tarafından paylaşılan resimlere göre, YouTube’un otomatik çeviri özelliği büyük olasılıkla Google Çeviri tarafından desteklenmektedir. Bu özelliğin ayrıca sunucu tarafında bir güncelleme olarak sunulduğu bildirildi, bu nedenle çoğu kullanıcı bunu bir uygulama güncellemesinden alamayacak. Şimdiye kadar, metin çevirisi yalnızca Portekizce‘yi destekliyor ancak YouTube yakında daha fazla dil için destek ekleyebilir. Pop-up olarak mevcuttur ve üzerine dokunulduğunda metni otomatik olarak Portekizceye çevirir. Çeviri açılır penceresi, video başlığının hemen yanında görünür.

Video başlığı ve açıklaması, izlenme sayısı, abone sayısı ve hatta düğme metni bu özellik aracılığıyla çevrilir. Aynı zamanda videoların altyazılarını da çevirir, pek çok insanın beğeneceği bir şey. Bu otomatik çeviri olduğundan, çevrilen metin doğru olmayabilir ve büyük olasılıkla bazı hatalar olacaktır. Ancak büyük ölçüde anlaşılır ve yardımcı olmalıdır.

YouTube, bu çeviri testiyle ilgili resmi bir şey paylaşmadı. Video platformu, belirli kullanıcılarla yeni özellikleri düzenli olarak test eder ve ayrıca bu testler için ayrılmış bir alana sahiptir. Ancak en son çeviri özelliği bu YouTube deneyinin bir parçası değil. YouTube şüphesiz dünya çapında en popüler video platformudur ve farklı bölgelerden kullanıcılara hitap ettiği için bu çeviri özelliği çok beğenilecektir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!