YouTube iPhone ve iPad İçin Merakla Beklenen Özelliğe Kavuştu!

Geçen yıl iOS 14 ile Apple, diğer görevleri yaparken kayan bir pencerede video izlemenize izin vermek için Resim İçinde Resim’i tanıttı. YouTube uygulaması nihayet iPhone ve iPad‘de PiP desteği ekliyor.

Resim İçinde Resim (PiP), kullanıcıların mobil cihazlarında YouTube uygulamasının dışında aynı anda gezinirken aynı anda küçük bir mini oynatıcıda YouTube videolarını izlemelerine olanak tanır. PiP’yi iOS‘ta YouTube Premium üyeleri için kullanıma sunmaya başlıyoruz ve PiP’yi tüm ABD iOS kullanıcıları için de başlatmayı planlıyoruz.

Google, Resim İçinde Resim’in iOS uygulamasını kullanan tüm YouTube Premium üyeleri için kullanıma sunulduğunu bugün bize doğruladı (h/t MacRumors). Bu, dünya çapında ücretli müşteriler için gerçekleşiyor.

Bazı kullanıcılar (aşağıda görüldüğü gibi) iPhone ve iPad‘lerinde YouTube PiP’yi zaten görüyor. Ancak, henüz geniş çapta kullanıma sunulmadı ve henüz cihazlarımızda tespit edemedik.

Bu arada YouTube, “tüm ABD iOS kullanıcıları için de PiP başlatmayı planlıyor”. Android‘de olduğu gibi, ücretsiz kullanıcılar için bu eyalette kullanılabilirlik, oynatmanın reklam göstermeye devam ettiğini görürken, Google bize bu ücretsiz PiP’nin ABD’deki müzik içeriği için çalışmayacağını söyler. Bunun ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil.

Kullanmak için YouTube uygulamasında bir video oynatın ve eve dönmek için ekranı yukarı kaydırın. Sağ üst köşede, üst üste bindirilmiş oynat/duraklat ve geri/ileri kontrolleriyle küçük bir pencere göreceksiniz. Şu anda Premium üyeler, çıkıştan sonra arka planda çalan sesi duymaya devam ediyor. Ayrıca, tam uygulamaya geri dönmek ve kapatmak için standart bir kısayol bulunurken, büyütmek/küçültmek için parmaklarınızı kıstırabilirsiniz.

Resim İçinde Resim, tabletler gibi büyük ekranlarda çok kullanışlıdır ve not alma durumunda harika çoklu görevlere olanak tanır.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!