Yeni Nesil Flaş ve Bildirim Işığı Smart Glow

Telefonlarda uzun süredir kullandığımız LED flaş ve bildirim LED’i Sasmung’un yeni Smart Glow projesiyle arka kameranın etrafına taşınıyor.

Sızdırılan Galaxy J2 2016 kullanım kitapçığına göre Smart Glow adında yeni akıllı LED teknolojisi, LED flaş ve bildirim LED’inin yerini alması planlanıyor. Kameranın çerçevesinde yer alan RGB LED uygulamalara göre bildirim ışığının rengi özelleştirilebiliyor.

Yeni Nesil Flaş ve Bildirim Işığı Smart Glow

Smart GlowGalaxy S7 ile gelen ekran sürekli açık özelliği, telefonun ekran bize bakarken bildirimleri görmezi sağlıyordu. Bu da öne tarafa konumlandırılan bildirim LED’i gereksinimi ortadan kaldırmıştı. Öyle görünüyor ki Samsung bildirim ışığını arka tarafa koyarak hem hem daha fazla işlem hem de daha kolay bir kullanım kazandırmış.

Flaş özelliğine sahip olan Smart Glow,  Selfie Assist adında bir araçla geliyor. Bu araç telefon yüz algıladıktan 2 saniye sonra otomatik fotoğraf çekim yapabilme gibi bazı yazılımsal özelliklere sahip. Böylece arka kamerayla da öz çekim yapılması sağlanmış.

Galaxy J2 2016‘nın sızdırılan özellikleri ise şu şekilde; 4.7 inç (720p) HD çözünürlüğünde Super AMOLED ekran,  4 Cortex-A7 çekirdekli işlemci, 2GB RAM, 16GB dahili depolama, 8MP çözünürlüğünde arka kamera (ön kamera yok), Android 6.0 işletim sistemi.

Kaynak:GSMarena
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!