Xiaomi Mi Smart Band 5 Duyuruldu

Aktivite ve uyku takibi yapan akıllı bileklik Xiaomi Mi Smart Band 5, bir önceki versiyona göre (Band 4) daha büyük bir ekrana (0.95 inç -> 1.1 inç), ekranın daha geniş renk verme yeteneği, daha fazla spor ve etkinlik izleme modu (bileklik futbol, koşu, yürüyüş, fitness, bisiklet vs), daha fazla tema seçeneği (77  – > 100+), gelişmiş uyku takibi (REM algılama), uzaktan denklanşör, kandın sağlık takibi vs gibi yenilikleri mevcut.

Xiaomi Mi Smart Band 5; 1.1 inç büyüklüğünde 450 nit parlaklık seviyesine çıkabilen (24 Bit) AMOLED ekran ile birlikte geliyor. 125 mAh kapasiteli batarya ile 14 güne kadar kullanım süresi sunabiliyor. Şarj konusunda geliştirme yapılan cihazda, artık kayıştan çıkarmadan manyetik şarj adaptörü ile daha kolay şarj edilebilecek.

11 spor modu (açık koşu, yürüyüş, bisiklet, kapalı koşu, yüzme, egzersiz, kapalı bisiklet, eliptik makine, ip atlama, yoga, kürek makinesi), 24 saat uyku (REM) takibi, kadın sağlığı izleme, telefonda video/fotoğraf kaydı için deklanşör butonu olarak kullanabile, Fotopletismografi (PPG) kalp atışı izleme gibi özelliklere sahip. Ayrıca diğer modellerde olduğu gibi saati, adımları, kalp atış hızını, etkinlikleri, hava durumunu, uygulamalardan gelen bildirimleri, çağrıları ve daha fazlası yine bileklik üzerinden görüntülenebiliyor.

50 metreye kadar suya dayanabilme ve Bluetooth 5.0 bağlantı yeteneği yine bir önceki versiyonlarda olduğu gibi Xiaomi Mi Smart Band 5’de de devam ediyor. Avrupa’da 40 dolar fiyat etiketi ile satışa çıkan bileklik, Türkiye’de şuan 300TL seviyelerinde satılıyor. Ancak ilerleyen günlerde bu fiyatın çok daha uygun bir seviyeye çekileceğini söyleyebiliriz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!