Xiaomi Mi 5s Basınca Duyarlı Ekran ve Ultrasonik Parmak İzi Okuyucuyla Gelecek

Bu senenin 2. yarısında çıkması planlanan Xiaomi Mi 5s ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. En son çıkan ortaya çıkan bir habere göre Xiaomi Mi 5s basınca duyarlı ekran ve ultrasonik parmak izi okuyucuyla gelecek.

Geçtiğimiz aylarda satışa çıkardığı Xiaomi Mi 5 ile oldukça büyük bir satış rakamına ulaşan firma, aynı tasarımda küçük revizyonlar yaparak Xiaomi Mi 5s’i piyasaya sürmeyi planlıyor. Ufak güncelleşmeler içerisinde basınca duyarlı ekran özelliği geliyor. Apple’ın 3D touch, Huawei’nin Force Touch adını verdiği bu teknoloji, yazılımsal olarak uygulamalar ve arayüz içerisinde 3 katmanlı bir buton gibi çalışıp bazı özel işlemler yapılabilecek.

Diğer sızdırılan bilgi ise Qualcomm’un işlemcilerinde desteklediği ultrasonik parmak izi sensörü ve arka tarafta çift kamera olacağı yönünde. 6GB RAM olacağı düşünülen Xiaomi Mi 5s, selefi ile (Mi 5) aydı kasada olacağı için 5.15-inç büyüklünde bir ekran ile gelecek.

Şuan için ortaya çıkan bilgiler bu yönde ancak ilerleyen günler firmaya yakın kaynaklardan çok daha sağlam bilgiler ve görseller sızacaktır.

Kaynak:GSMarena
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!