Windows 11, Görünüşe Göre Windows 10’a Göre Büyük Performans İyileştirmeleri Sunuyor [Video]

Microsoft, önümüzdeki hafta Windows 11‘i duyurmaya hazırlanıyor ve kaçırmış olmanız durumunda, bu hafta yeni işletim sisteminin bir yapısı sızdırıldı. Şimdi bir kullanıcı, Windows 10‘a göre bazı büyük Windows 11 performans iyileştirmelerinden bahsediyor.

Resmi bir Windows 11 derlemesi kullandığını iddia eden YouTuber Ben Anonymous’tan geliyor. Hala, garip bir şekilde, 21996.1’i inşa ediyor. Sızan yapıda olmayan bazı özellikleri gösterdiği için açıkça farklı.

Kullanılan dizüstü bilgisayarda Intel Core i7-10875H ve NVIDIA GeForce RTX 2070 Super bulunuyor.

Her şeyden önce, önyükleme süresi 16 saniye yerine 13 saniye daha kısadır. Bu, başlamak için etkileyici bir değişiklik ve genel Windows 11 performansı için iyi bir işaret.

Koştuğu testlerden biri, 3DMark’ta 6,872’den 7,613’e sıçrayan Time Spy idi. Bu, GPU puanı 6.927’den 7.426’ya ve CPU puanı 6.573’ten 8.886’ya yükselerek hem CPU hem de GPU’da bir artış. CrystalDiskMark üzerindeki depolama testinde, bu da iyi sonuç verdi, ancak ilk önce bunun kullanılan kapasite nedeniyle bir tuz tanesi ile alınması gerektiğini belirtti. Daha sonra testi yaptığında sonuçlar aynıydı.

Geekbench için, tek çekirdek performansı Windows 10‘da 1.138’den Windows 11‘de 1.251’e yükseldi ve çok çekirdekli puan 6.284’ten 7.444’e yükseldi, bu yüzden orada da bazı etkileyici iyileştirmeler var.

Kilometreniz buna göre değişebilir. Ben Anonymous’un belirttiği gibi, farklı bir Windows 11 yapısı çalıştırıyor olsa da, bu hafta başlarında derleme sızdırıldığından beri performans karşılaştırmaları yapıyoruz ve bunu çoğaltamadık.

Görünüşe göre Microsoft bazı yeni güç yönetimi ekliyor. Testi yapan kişi, fanları kontrol ediyor olabilecek herhangi bir ASUS yazılımını kaldırdı, böylece orada olan her şey işletim sistemi tarafından kontrol edildi. Testler yapılırken fanların farklı çalıştığı dikkat çekiciydi ve hepimizin bildiği gibi CPU ve GPU ne kadar soğuk kalırsa performans o kadar iyi olur.

Ancak sıcaklıklar bunu yansıtmıyor gibi görünüyor. 3DMark çalıştırıldığında, sonuçlar daha sıcak çalıştığını, ancak fanların daha yüksek sesle ve daha tutarlı çalıştığını söyledi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!