Verizon, AOL ve Yahoo’yu Satıyor

Verizon, AOL ve Yahoo mülklerini Apollo Global Management’a 5 milyar $ değerinde olduğu söylenen bir anlaşmada sattı, bu da ilk başta Verizon için ödenen yaklaşık 9 milyar $ ‘ın yaklaşık yarısı. Verizon, artık Yahoo olarak bilinen ve CEO Guru Gowrappan tarafından yönetilen şirkette yüzde 10 hisseye sahip olacak. Verizon‘un reklam teknolojisi işini içeren anlaşma, geçen hafta yoğun bir şekilde söylentilere konu oldu ve hala kapanış koşullarına tabi. Tamamlandığında, Verizon’un medya prodüksiyonu ve reklamcılıkla ilgili sorunlu deneyine son verecek.

Apollo, Las Vegas’taki Venedik tatil beldesinin ve el sanatları perakendecisi Michaels’ın sahibi olan bir özel sermaye şirketidir. Apollo kurucu ortağı Leon Black, Jeffrey Epstein‘a 150 milyon dolardan fazla ödediği ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra Başkan olarak istifa etti.

Apollo ortağı Reed Rayman, “Yahoo’nun muazzam potansiyelini ve benzersiz marka koleksiyonunu ortaya çıkarmaya yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz,” dedi. “Tüm kuruluşun son birkaç yılda kaydettiği harika çalışma ve ilerlemeye büyük saygı ve hayranlık duyuyoruz ve Yahoo’nun bir sonraki büyümesinde hızlandırmak için Guru, yetenekli ekibi ve Verizon’daki ortaklarımızla çalışmayı dört gözle bekliyoruz. bölüm. ”

Verizon, başlangıçta 2015 yılında AOL için 4.4 milyar dolar ve iki yıl sonra Yahoo için 4.5 milyar dolar ödedi. Yahoo Sports, TechCrunch ve Engadget gibi mülkleri içeren medya bölümleri, saçma bir şekilde Oath adı altında konsolide edildi, daha sonra Verizon yenilgiyi kabul ettikten ve değerinin yaklaşık yarısını yazdıktan sonra 2018’de Verizon Media Group olarak yeniden adlandırıldı.

2019’da Verizon, Tumblr‘ı 3 milyon dolardan az olduğu düşünülen açıklanmayan bir meblağ karşılığında sattı, bu, Yahoo‘nun bloglama platformu için ödediği 1,1 milyar dolar ile karşılaştırıldığında kuruş oldu. Geçen yıl Verizon, Huffpost‘u AOL‘nin ödediği bir mülk olan Buzzfeed‘e kaldırdı. 2011 yılında 315 milyon dolar, üç aylık kazançlarında “esas olarak HuffPost işinin elden çıkarılmasıyla ilgili” 119 milyon dolarlık bir masrafla sonuçlandı.

Eskiden, AOL insanların internete nasıl bağlandığıydı ve Yahoo da ön sayfaydı. Zirvelerinde, AOL 200 milyar dolardan fazla ve Yahoo 125 milyar dolardan fazla piyasa değerine sahipti.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!