Ücretsiz Google Meet Sınırsız Konuşmanın Süresi Uzatıldı

Google, ücretsiz Google Meet kullanıcılarına 60 dakikalık arama sınırının getirilmesini birkaç ay daha erteledi, şirket bugün bir tweet ile duyurdu.

Sınırın başlangıçta Mart ayı sonunda yürürlüğe girmesi planlanmıştı, ancak şimdi 30 Haziran’da başlayacak. Uzantı, telekonferans hizmetinin ödeme yapmayan kullanıcılarının ay sonundan sonra 24 saate kadar (Google’ın “sınırsız” tanımı) aramaları barındırmaya devam edeceği anlamına gelir.

Meet, Nisan 2020’de bir Google hesabı olan tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulduğundan bu yana, Google’ın ikinci kez çağrı sınırlarının getirilmesini ertelediği zamandı.

Başlangıçta 60 dakikalık bir sınırın Eylül sonunda yürürlüğe girmesi planlanmıştı, ancak küresel sağlık krizinin çalışma ve ilişki kalıpları üzerindeki devam eden etkisine yanıt olarak son tarih Mart 2021’e kaydırıldı. Meet hizmeti başlangıçta ödeme yapan G-Suite üyelerine özeldi.

Google Meet, 100’e kadar katılımcı için video konferans, toplantı planlama seçeneği ve ekran paylaşma yetenekleri gibi Zoom’u geçen yıl bu kadar popüler yapan birçok özelliği sunuyor.

Google Meet kullanmakla ilgilenen herkes, Meet iOS uygulamasını App Store’dan indirebilir veya web tarayıcısı sürümünü kullanmak için meet.google.com adresine gidebilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!