Twitter, Yanlışlıkla Kullanıcıların Hesabını Onaylamaya Olanak Sağlayan E-Postalar Gönderdi

Kısa süre önce Twitter‘dan hesabınızı onaylamanızı isteyen bir e-posta aldıysanız, endişelenmeyin, bu bir dolandırıcının hesabınızı ele geçirmek ve tüm verilerinize erişim sağlamak değildir. Sizin ve düzinelerce diğer kişinin aldığı mesaj gerçekten de Twitter tarafından gönderildi. Ama düşünüldüğü gibi değil.

Destek sayfasından bir gönderi aracılığıyla Twitter, e-postaların gerçekten şirket tarafından gönderilmesine rağmen, potansiyel bir kimlik avı saldırısının etkisini azaltma çabalarının bir parçası olmadığını doğruladı. Bunun yerine şirket tarafından yanlışlıkla gönderildiler.

Twitter  açıklamasında “Bazılarınız yakın zamanda beklemediğiniz” Twitter hesabınızı doğrulamak “için bir e-posta almış olabilir. Bunlar yanlışlıkla gönderildi ve olduğu için üzgünüz, ”diye yazdı.

Peki, şirketten bir e-posta aldıysanız ne yapmalısınız? E-postayı tamamen görmezden gelen şirketin dediği gibi yapabilirsiniz. Şirket tweet‘ine “Bu e-postalardan birini aldıysanız, hesabınızı onaylamanıza gerek yoktur ve mesajı göz ardı edebilirsiniz” dedi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!