Twitter Spaces Artık 600’den Fazla Takipçisi Olan Herkese Açık

Twitter, Pazartesi günü yaptığı bir blog yazısında, Spaces özelliğini en az 600 takipçisi olan tüm kullanıcılara açtığını duyurdu. Spaces, bir toplantı sahibinin diğer Twitter kullanıcılarıyla sesli sohbet akışını gerçekleştirmesine olanak tanıyan yalnızca sesli bir sesli sohbet özelliğidir. Seyirci üyeleri dinleyebilir veya konuşmanın bir parçası olabilir.

Twitter, Spaces‘a gelen yeni özellikleri duyurdu. Bunlardan en önemlisi, Uzay ev sahiplerinin Alanlarından parasal bir ücret karşılığında para kazanmalarına olanak tanıyan “Biletli Alanlar” dır. Sınırlı bir kullanıcı grubu “önümüzdeki aylarda” Biletli Alanlar’ı test edebilecek. Ayrıca nihayetinde gelecekteki alanlar için hatırlatıcılar ayarlayabilecek ve zaman aralıklarını planlayabileceksiniz. Birlikte barındırılan Spaces, daha iyi canlı altyazılar ve Twitter beslemesindeki bir profil simgesi aracılığıyla Spaces’a daha iyi erişim, gelecekte Spaces‘a geliyor.

Spaces özelliği, aynı öncüle dayanan bir başlangıç ​​uygulaması olan Clubhouse‘dan kaynaklanan ezici popülerlik sayesinde ortaya çıktı: diğer kullanıcılarla halka açık sesli sohbetler barındırmak ve izleyicilerin canlı olarak dinlemesine izin vermek. Kulüp evi, pek çoğu karantina altına alıp evde vakit geçirdiği için pandeminin ortasında popülerliğini kazandı. Twitter‘ın Spaces hakkında söyledikleri:

İnsanları Tweetleri için her zaman takip ettiniz, şimdi Spaces onların seslerini duymanıza ve şu anda olan ve sizin için en önemli olan şey olan canlı hakkında konuşmanıza izin veriyor. Spaces, tweet atmaktan konuşmaya, okumadan dinlemeye kadar, özgünlük ve nüans, derinlik ve yalnızca insan sesinin getirebileceği güçle Twitter’da gerçek, açık sohbetleri teşvik eder ve bunların kilidini açar.

Devam Eden Alanlar, Twitter Filoları arasında, yayınınızın üst kısmında mor bir balon içinde görünür. Bir Alan oluşturmak için Tweetle düğmesine ve Alanlar simgesine dokunun. Simgeyi görmüyorsanız, Spaces özelliği henüz sizin için kullanılamıyor olabilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!