Twitter, Ekran Paylaşımlı Sosyal Uygulama Squad’ı Satın Aldı

Twitter, Squad‘ı satın aldığını ve Squad uygulamasından gelen ekibin Twitter‘ın saflarına katılacağını duyurdu. Twitter, Squad’ın CEO‘su Esther Crawford, CTO‘su Ethan Sutin ve ekibin geri kalanının Twitter‘ın tasarım, mühendislik ve ürün departmanlarına geleceğini söyledi.

Twitter, anlaşmanın bir parçası olarak herhangi bir teknolojinin gelip gelmediğini onaylamasa da, uygulamanın işlevselliği hizmet için uyumlu gibi görünüyor. Twitter, ayrı uygulamaların temel Twitter uygulamasının dışında çalışmasını sürdürmeye istekli değildi. Vine rezil bir şekilde kapandı, daha sonra büyük bir başarı hikayesi olan ve belki de Amerikan sosyal medya şirketleri için kaçırılan en büyük fırsatlardan biri olan TikTok‘un arkasında toplanan kullanıcıları üzdü. Bu arada, yıllar içinde büyük ölçüde tökezleyen Periscope, kapatılmasının yaklaştığını düşünüyorum.

Twitter, Ekran Paylasimli Sosyal Uygulama Squad'i Satin Aldi2

Squad, Snapchat ile önemli ölçüde yakın bir ortaklık içindeydi ve şirketin Snap Kit geliştirici araçlarının çoğunun ilk uygulayıcılarından biriydi. Snap’in geliştirici araçlarını kullanarak uygulamanın bu kadar büyük bir kısmını oluşturmak, teknolojiyi Twitter’ın altyapısına taşımayı daha karmaşık bir görev haline getirebilirdi, özellikle Snap Kit uygulamalarının Snapchat kullanıcı grafiğine ne sıklıkla bağlı olduğu düşünüldüğünde.

Squad, First Round, Y Combinator, betaworks, Halogen Ventures, Dream Machine ve diğer birçok yatırımcıdan 7,2 milyon dolarlık risk sermayesi topladı. Squad, 2020’nin başlarında doğru zamanda doğru yerdeydi. Pandemi ilk ortaya çıktığında CEO Esther Crawford, TechCrunch’a uygulamasının kullanımının %1.100 arttığını söyledi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!