TeamViewer, İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Tanıttı

TeamViewer, bilgisayarların ve diğer cihazların bakımını kontrol eden bir yazılımdır. Yazılım 2005 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri işlevselliği açısından giderek daha fazla büyüdü. Ücretsizdir ve herkes tarafından kullanılabilir. TeamViewer, yazılımı daha güvenli hale getirmek için iki faktörlü kimlik doğrulamayı sunarak başka bir güvenlik katmanı eklemeyi planlıyor.

İki faktörlü kimlik doğrulama, doğru kimlik doğrulama kodunu sağladıktan sonra bir kullanıcıya bir uygulamaya veya web sitesine erişim izni verilmesi gereken bir özelliktir. Bu iki faktörlü kimlik doğrulama birkaç uygulama tarafından benimsenmiş ve hesapları ve cihazları daha güvenli hale getirdiği kanıtlanmıştır.

Şu anda bu özellik TeamViewer‘daki herkes için mevcut değildir ve yalnızca TeamViewer Windows istemcisi için bir uygulamadır, şirket gelecekte bu erişimi genişletecektir. Bunu etkinleştirmek için TeamViewer‘ın Ekstralarına gitmeniz ve en üstte görüntülenen Seçenekleri seçmeniz gerekir. Ardından Güvenlik sekmesine tıklayarak, iki faktörlü kimlik doğrulamanız için kodunuzu oluşturabilir ve önünüzde sunulan QR kodunu bilgisayarınızda tarayabilirsiniz. Bahsedilen bu adımları uyguladıktan sonra, telefonunuza Windows cihazına olan bağlantılarınızı reddetmenizi veya bunlara izin vermenizi isteyen bir bildirim iletilecektir.

Bu yalnızca Windows cihazları için geçerli olsa da, hiç kimse telefonunuzdan iki faktörlü kimlik doğrulamasını geçmeden masaüstünüze erişemez. Bu, kullanıcılar için daha fazla güvenlik sağlamak ve olabilecek herhangi bir bilgisayar korsanlığını önlemek için harika bir adımdır. TeamViewer‘ı güvenlik yazılımınız olarak beğenmezseniz, yazılımın alternatiflerini de indirmeyi seçebilirsiniz. Bu alternatifler arasında GoToMyPC, Remote Access Plus, Zoho Assist, RemotePC, LogMeIn, Mikogo, Microsoft Remote Desktop ve Chrome Remote Desktop bulunur. Cihazlarınızda bir güvenlik yazılımına sahip olmak bir zorunluluk haline geldi ve iyi olanı seçmeniz önemlidir.

Siber suç faaliyetlerinin sayısı büyük ölçüde arttı ve bunu önlemek için önlemler almak bu gibi yazılımlara ve sosyal medya uygulamalarına bağlı ve bunu sağlamaya yönelik ilk adım iki faktörlü kimlik doğrulama olabilir.

TeamViewer Remote Control uygulaması Google Play Store‘da mevcuttur. TeamViewer, bu güvenlik özelliğini küçük şeyleri düzeltmenin yanı sıra tanıttı ve iyileştirmeler de getirdi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!