Surface Phone Snapdragon 830’dan gücünü alacak

Mali açıdan oldukça kötü günler geçiren Microsoft, satışları arttırmak için yeni çıkartacağı telefonu Surface Phone Snapdragon 830 chipseti ve 8 GB RAM ile birlikte gelecek.

Son çeyreği büyük bir zararla kapatan Microsoft mobil bölümü, pazar payının çok büyük bir kısmını kaybetmiş durumda. Amiral gemi telefonları Lumia 950 ve Lumia 950 XL’den istediğini bulamayan firma şuan stokları eritmenin yollarını arıyor.

Henüz firma tarafında bir açıklama yapılmamış ancak geçtiğimiz günlerde MSM8998 kod adlı Snapdragon 830 chipsetinin listelendiğini görmüştük. Firmaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre bu cihazın Surface Phone olma ihtimali üzerinde duruluyor.

2016’nın sonunda Nokia ile yapılan anlaşmanın bitmesi ile Microsoft, mobil bölümünü revize edip, donanım ve tasarım tarafında daha güçlü cihazlarla rekabet etmeyi planlıyor. 2017’de çıkması planlanan 10nm üretim geometrisine sahip Snapdragon 830 ile yeni ekibin amiral gemi cihazlarını görmüş olacağız.

Yazılım ve tasarım ekibi olarak oldukça güçlü olan Microsoft, mobil pazarda tutunabilmek için Windows Phone tarafında artık mucize gibi bir geri dönüş yapması gerekli. Zira her çeyrekte açıklanan zarar oranları bir gün Microsoft yatırımcılarını iyice kızdırıp mobil bölümü kapattırabilirler.

Surface Phone Snapdragon 830’dan gücünü alacak Sesli Haber
Kaynak:Forbes
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!