Samsung UFS Standartlı Bellek Kartlarını Duyurdu

Çıkartılabilir depolamada kullanılan microSD kartların geleceğini Samsung UFS standartlı bellek kartları ile bizlere göstermeye hazırlanıyor. Yeni geliştirilen UFS standartlı çıkartılabilir hafıza kartları ile SSD kartlarında gördüğümüz hızlara artık erişebileceğiz.

En iyi microSD karttan 5 kat daha hızlı olan UFS kartlar, sanmiyede 530 Megabayt sıralı okuma hızına ulaşabiliyor. Bu yaklaşık olarak 10 saniye içinde 5 Gigabaytlık Full HD bir filmi 10 saniyede okuma anlamına geliyor. Aynı dosyayı microSD UHS-1 kartların 50 saniye içinde aynı başarıyı sağlayabildiğini belirtelim.

Samsung UFS Standartlı Bellek Kartları

Yazma hızında da önemli ölçüde geliştirmeler ile 170 MB/sn hızlarına ulaşabiliyor. Bu da en hızlı microSD kartlardan 2 kata kadar daha hızlı anlamına geliyor.

Peki bu kadar hızlı bellek kartları ne işimize yarayacak? Bilindiği üzere 4K ve 360 derece video kaydeden cihazlar hayatımıza çok hızlı bir şekilde girmeye başladı. Ve böylesine yüksek kapasite gerektiren videoların kayıt edilmesi için minimum class 10 veya UHS-1 destekli kartlara ihtiyaç duyuluyordu. Samsung’un geliştirdiği UFS standartlı bellek kartları ile artık çok daha kaliteli videoların kaydı da bu şekilde sağlanmış olacak.

Samsung UFS Standartlı256, 128, 64 ve 32 gigabayt (GB) olmak üzere 4 farklı depolama seçeneği ile geleceği açıklanan UFS standartlı kartların pin yapısının alışık olduğumuz microSD kartlardan farklı olduğunu görüyoruz. Bu da demek oluyor ki şuan kullanmakta olduğumuz hiç bir cihaz bu yeni hafıza kartları ile çalışmayacak. İlk destekleyen cihazları en erken gelecek yıl yeni telefonlarında görebileceğiz.

Kaynak:Samsung
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!