NVIDIA, Otonom Araç Haritalama Şirketi DeepMap’i Satın Alıyor

NVIDIA, sürücüsüz arabalar için yüksek çözünürlüklü haritalama teknolojisi üreten DeepMap şirketini satın aldı. NVIDIA Başkan Yardımcısı Ali Kani, “DeepMap‘in haritalama ürünlerimizi genişletmesi, dünya çapında harita operasyonlarını ölçeklendirmemize ve tam kendi kendine sürüş uzmanlığımızı genişletmemize yardımcı olması bekleniyor” dedi.

DeepMap, yüksek düzeyde hassasiyete sahip haritalar sağlar. NVIDIA, birkaç metreye kadar hassas haritaların adım adım GPS yönlendirmeleri için iyi olduğunu, ancak otonom araçların daha fazla doğruluk gerektirdiğine dikkat çekiyor. NVIDIA bir blog yazısında, “Doğru yerelleştirme için santimetre düzeyinde hassasiyetle çalışmalılar, [böylece] bir AV kendini dünyada bulabilir” dedi.

NVIDIA, haritaların “çalışma bölgesi veya şerit kapanması gibi mevcut yol koşullarını yansıtması” için sık güncellemelerin de önemli olduğunu söyledi. Ayrıca, büyük AV filoları üzerinden kolayca ölçeklenmeleri ve “hızlı işleme ve minimum veri depolama” sunmaları gerekir.

NVIDIA, haritalama ve yerelleştirme yeteneklerini desteklemek için teknolojiyi Drive platformuna entegre etmeyi planlıyor. Sürüş teknolojisi şu anda Mercedes-Benz, Hyundai, Audi, Volvo ve diğerleri tarafından değişen derecelerde özellik ve karmaşıklıkla kullanılmaktadır. NVIDIA, satın alma işlemini 2021’in 3. çeyreğinde tamamlamayı beklediğini söyledi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!