Nvidia, Ekim Ayında Windows 7 ve Windows 8 Sürücü Desteğini Bırakacak

Nvidia, bu yıl içinde Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 desteğini bırakmayı planlıyor. Nvidia sürücüleri Ekim ayında Windows 10 için özel olarak sunulacak ve yalnızca kritik güvenlik güncellemeleri Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1‘de Eylül 2024’e kadar sunulacak.

Microsoft, Windows 7 ve Windows 8 desteğini zaten bıraktı ve Windows 8.1 için genişletilmiş destek bile Ocak 2023’te sona erecek. Nvidia‘dan bir destek notu “GeForce müşterilerimizin büyük çoğunluğu Windows 10 işletim sistemine geçti” yazıyor. GeForce sahiplerinin mümkün olan en iyi güvenlik, destek ve işlevselliği deneyimlemelerini sağlamak için Nvidia şimdi Windows 10 işletim sistemine odaklanacak.

Şu anda 1,3 milyar aktif Windows 10 cihazı var, ancak Windows 7 dünyanın birçok yerinde hala kullanılıyor. Statcounter, Windows 7‘nin hala tüm Windows sürümlerinin yüzde 15’ini oluşturduğunu tahmin ediyor. Windows 10, Steam kullanımına hakim olsa da, Windows 7 ile yüzde 2’nin hemen altında yaklaşık yüzde 93’ü oluşturuyor. Microsoft‘un ayrıca Ekim ayında Windows 11 olarak adlandırılması muhtemel yeni bir Windows sürümünü piyasaya sürmesi bekleniyor.

Nvidia‘nın bu eski Windows sürümlerini resmi olarak destekleyen son sürücüsü 31 Ağustos’ta sunulacak ve 4 Ekim’de yalnızca Windows 10‘u destekleyen ilk sürüm olacak.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!