Nokia 2016 Sonuna Kadar Android Telefon ve Tablet Çıkartacak

Microsoft ile yaptığı WP işletim sistemi anlaşmasının ardından işlerin kötü gitmesi üzerine belli bir süre Microsoft’a satılan Nokia 2016 sonuna kadar android telefon ve tablet çıkartacak.

Uzun bir süredir Nokia’dan Android bir cihaz bekleniyordu ancak Microsoft ile yapılan anlaşma gereği 2016’ya kadar bir cihaz çıkarmayacakları Nokia CEO’su tarafından bildirilmişti. Bu günlerde ise Nokia’nın Çin Ortaklarındaki Pazarlama ekibi başkanı Mike Wang yaptığı açıklamaya göre 2017 yılında Nokia 3 ya da 4 Android cihaz çıkarılacağını bildirmişti.

Firmaya yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre bu cihazların ikisinin 2016 yılının 4. çeyreğinde lansman yapılıp 2016 sonu veya 2017 başı gibi global ölçekte satışa çıkacağı söyleniyor. Android 7.0 sürümü ile gelecek olan cihazları Nokia Z Launcher’ın revize edilmiş bir arayüzüyle gelecek.

Üst veya Orta/Üst seviye donanım ile gelmesi planlanan cihazların en az birinin Snapdragon 820 yonga seti ile gelmesi beleniyor. Şuan için ortaya çıkan bilgiler bu şekilde, eğer 2016 sonunda Nokia 2 farklı cihaz çıkartacaksa çok daha detaylı bilgiler ortaya çıkacaktır.

Kaynak:PhoneArena
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!