Nikon, Geliştirilmekte Olan Amiral Gemisi Aynasız Z9 Kamerasını Duyurdu

Nikon, bugüne kadarki en yüksek teknolojiye sahip aynasız kamerası ve şirketin amiral gemisi olarak tanımladığı Z montaj hattındaki ilk kamera olan Z9‘un geliştirildiğini duyurdu. Gerçek ayrıntılar zayıf, ancak Nikon, piyasaya sürüldükten sonra “Nikon tarihindeki en iyi fotoğraf ve video performansını” sunacağını vaat ediyor.

Z9, piyasaya sürülen tek görüntüden, mevcut aynasız Z7 ile D6 tam çerçeve DSLR arasında yerleşik dikey tutuşa sahip bir çapraz gibi görünüyor. Nikon, Z9‘un yeni geliştirilmiş bir tam çerçeve sensörü ve 8K video desteğiyle birlikte yeni bir görüntü işleme motoru kullandığını ve “çeşitli ihtiyaçları ve iş akışlarını karşılayan diğer çeşitli video teknik özelliklerini” kullandığını söylüyor.

Nikon‘un Z9‘un 2021’de piyasaya sürüleceğini söylemesi dışında, şimdiye kadarki ayrıntılar bu kadar. Nikon, birkaç ay sonra tam lansmanlarla en son teknolojiye sahip kameralarının geliştirildiğini bu şekilde duyurma eğiliminde. Örneğin, D6‘nın Eylül 2019’da geliştirilmekte olduğu duyuruldu ve tam olarak ortaya çıkması Şubat 2020’de gerçekleşti.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!