Microsoft’dan Matematik Problemleri Çözen Uygulama; Math Solver

Kendi yazılım ekosisteminin dışına çıkan Microsoft, son olarak matematik problemlerini çözen Math Solver uygulamasını Android ve IOS mağazalarında yayınladı. Kamera ile çekilen veya ekrana yazılan problemi adım adım ve grafiksel karşılı ile gösteren uygulama ayrıca video ve site önerileri de yapıyor.

Daha öncesinde Photomath uygulaması ile bildiğimiz matematik çözen mobil uygulamalara Microsoft çok daha yetenekli Math Solver uygulaması ile daha gelişmiş beceriler getiriyor. Yazılanı anlama, çözme ve grafiğe dökmede yapay zekadan faydalanan uygulama aritmetik, cebir, trigonometri, matematik, istatistik ve diğer konuları çözebiliyor.

Microsoft'dan Matematik Problemleri Çözen Uygulama; Math Solver

Diğer uygulamalardan en büyük artısı ise çözümleri adım adım yapıp grafiği ile birlikte vermesi ki, çözüml adımlarının oldukça iyi çalıştığını söyleyebiliriz. Şuan için sadece İngilizce İspanyolca, Hintçe ve Almanca dillerine destek veren uygulama hem IOS hem de Android üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir.

Desteklenen Problemler

● Temel: aritmetik, gerçek, karmaşık sayılar, LCM, GCD, faktörler, Roma rakamları
● Cebir Öncesi: Radikaller ve Üsler, Kesirler, Matrisler, Determinantlar
● Cebir: ikinci dereceden denklemler, denklem sistemleri, eşitsizlikler, rasyonel ifadeler, doğrusal, ikinci dereceden ve üstel grafikler
● Matematik kavramlarında kelime problemleri, sayı teorisi, olasılık, hacim, yüzey alanı
● Temel Analiz: Toplamlar, Limitler, Türevler, İntegraller
● İstatistikler: Ortalama, Medyan, Mod, Standart Sapma, Permütasyonlar, Kombinasyonlar

Google Play Store Math Solver

Apple Store Math Solver

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!