Microsoft Word, Yakında Belgelerinizi ‘PowerPoint’ Sunumlarına Dönüştürmenize İzin Verecek

Yeni bir Office 365 özelliği, yakında kullanıcıların Microsoft Word belgelerini PowerPoint slayt destelerine dönüştürmesine olanak tanıyacak.

Şirketin erken erişim programının üyelerine sunulan yeni Dönüştürme seçeneği, Dosya> Dönüştür menüsü altında Microsoft Word web istemcisi aracılığıyla örneklenebilir. Bu özellik seçildiğinde, kullanıcıdan PowerPoint’te bir önizleme oluşturmadan ve sunum dosyasını OneDrive’a bırakmadan önce sunuya uygulanacak görsel bir stil seçmesini ister.

Microsoft bu özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulmasını bekleniyor. Bu özellik şimdilik yalnızca İngilizce belgelerde ve o zaman bile yalnızca belirli web tarayıcılarını kullanırken çalışıyor. Artık kullanılmayan Internet Explorer, tahmin edilebileceği gibi desteklenmiyor, ancak Dönüştür özelliği, dünyanın en büyük ikinci tarayıcısı olan Apple’ın Safari ile de uyumsuz. Özellik ayrıca yalnızca metin kaynaklarıyla sınırlıdır ve kaynak belgede bulunan multimedya içeriğini geride bırakacaktır.

“Sunuma dönüşüm için yalnızca metin içeriğini destekliyoruz, diğer medya içeriği şu anda mevcut değil. Microsoft’ta PowerPoint üzerinde çalışan Mohit Anand, Word belgenizi dönüştürdükten sonra sunuya kendi medyanızı ekleyebilirsiniz ”dedi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!