Microsoft Edge Performans Modu Özelliği Alıyor

Microsoft, Edge tarayıcısı için yeni bir performans modunu test ediyor. Yeni mod, tarayıcının Microsoft Edge Canary sürümünü kullanan bazı test kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve diğerleri bir bayrakla manuel olarak etkinleştirebilir. Microsoft, “Performans modu hız, yanıt verme, bellek, CPU ve pil kullanımını optimize etmenize yardımcı oluyor” diyor. “Performans iyileştirmeleri, kişisel özelliklerinize ve tarayıcı alışkanlıklarınıza bağlı olarak değişebilir.”

Performans modunun Edge‘i nasıl değiştirdiği tam olarak belli değil, ancak Uyku Sekmeleri özelliğini etkiliyor. Performans modunu etkinleştirirseniz, Uyku Sekmeleri zaman aşımı beş dakikaya kilitlenir. Microsoft, bu yılın başlarında Edge’de uyku sekmelerini tanıttı ve tarayıcının birkaç sekme açıkken etkin olmayan sekmeler için sistem kaynaklarını otomatik olarak serbest bırakmasına izin vererek, yeni sekmelerin daha iyi çalışmasına veya tarayıcının arka planda bellek ve CPU kaynaklarını tüketmesini durdurmasına yardımcı oldu.

Edge‘deki performans modu, büyük olasılıkla dizüstü bilgisayar kullanıcıları için en kullanışlı olanıdır çünkü tarayıcılar genellikle pil ömrü üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Google ayrıca son altı aydır Chrome performansını ve pil kullanımını iyileştirmek için çalışıyor. Kasım ayındaki bir güncelleme, CPU kullanımını önemli ölçüde iyileştirdi ve bu yılın başlarında yapılan bir güncelleme, RAM ve GPU kullanımını iyileştirdi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!