Microsoft Discord’u Satın Alıyor

Bugün erken saatlerde VentureBeat, oyuncular ve diğer birçok grup arasında popüler olan sohbet / iletişim platformu Discord‘un 10 milyar doları aşan bir satış sürecinden geçtiğini ilk kez bildirdi. Geriye kalan tek soru, bunu kimin bu fiyata ödeyebileceğiydi ve şimdi Bloomberg, Microsoft‘un şirketi satın almak için koştuğunu söyleyen isimsiz kaynaklara atıfta bulunuyor.

Rapor, bir anlaşmanın yapıldığını veya hatta tamamlanmaya yakın olduğunu öne sürmüyor ve en az bir kaynak, Discord‘un halka açılma olasılığının satmaktan daha yüksek olduğunu iddia etti.

Yine de, Microsoft, daha önce Xbox Live olarak bilinen hizmete sahip olduğu için, aynı zamanda Office ürünlerini ve Microsoft Teams‘i kullanarak Slack ile rekabet ettiği için ilginç bir olasılıktır. Microsoft, kurumsal sosyal ağ çabalarını geliştirmek için Yammer‘ı satın alalı neredeyse on yıl ve LinkedIn’i satın aldığından beri yaklaşık beş yıl geçti. Discord‘un hizmetlerini ekrana eklemek, Slack‘e veya Google, Facebook ve Amazon‘un diğer seçeneklerine karşı büyük bir silah sağlayabilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!