MediaTek Helio X23 ve X27 Yonga Setlerini Duyurdu

Snapdragon 835 işlemcisinin resmiyet kazandığı şu sıralarda MediaTek Helio X23 ve X27 yonga setlerini duyurdu.Üst seviye özelliklere ve güce sahip olan yeni yonga setleri Helio X23 ve X27, kağıt üzerinde Snapdragon 820 yonga setinin karşısına konumlandırılacak.

MediaTek diğer işlemci üreten firmaların aksine çok çekirdekli yonga setleri yapmayı tercih ediyor. Nitekim yeni yonga setleri Tri-Cluster 10 çekirdek mimarisine (2xARM Cortex A72 + 4xARM Cortex A53 + 4xARM Cortex A53) ve MediaTek CorePilot 3.0 teknolojisine sahip.

Helio X27’de 2.6GHz hızında çalışan ARM Cortex-A72 çekirdekleri ve 875MHz ile çalışan ARM Mali grafik işleme birimi bulunuyor. Hem mimari hem de çekirdek bazında gelişen Helio X27, X25 yonga setine göre işlem gücü olarak %20 daha güçlü olduğu belirtiliyor.

mediatek-helio-x23-ve-x27-yonga-setleriniEkran güç tüketimini %25’ye kadar düşürülen yonga setlerinde MiraVision EnergySmart güç tasarruf teknolojisi ile ekran içeriği ve ortam ışığına göre görüntü parametrelerini değiştirebiliyor. Ayrıca Envelope Tracking Module güç amplifikatöründen alınan sinyal gücüne dayalı olarak çıkış gerilimini dinamik olarak ayarlayarak güç verimliliği daha fazla arttırılmış.

 Çift kamera desteği getirilen yeni yonga setleri MediaTek Imagiq görüntü sinyal işleme çözümü ile de kamera tarafında yetenekleri de geliştirilmiş. MediaTek Helio X23 ve X27 Yonga setleri duyurulmuş olsa da firmanın seri üretime geçip yeni işlemcilerin bir cihazda kullanılması 2017 başını bulacak.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!