LinkedIn, Clubhouse Rakibi Üzerinde Çalışıyor

Clubhouse bu yıl bir hit oldu ve diğer sosyal ağlar bu yeni ses platformuyla rekabet etmek için hızla hareket ediyor. Twitter, Facebook ve hatta Spotify‘ın ardından LinkedIn artık Clubhouse‘a benzer şekilde çalışan kendi özelliği üzerinde çalışıyor.

Geliştirici Alessandro Paluzzi‘nin gösterdiği gibi, LinkedIn uygulamasının mevcut sürümü bu yeni sesli sohbet platformu için zaten gizli bir arayüze sahip. Ve şimdiye kadar gördüğümüz diğer kopyalar gibi, Clubhouse‘un LinkedIn sürümü de temelde kullanıcıların sadece dinleyebildiği veya başkalarıyla sesli ve hızlı tepkilerle etkileşimde bulunabildiği canlı odalar gibi çalışıyor.

Bir LinkedIn sözcüsü daha sonra TechCrunch‘a şirketin kendi canlı sesli sohbet odası özelliği üzerinde çalıştığını doğruladı, ancak bunu halka açıklamak için gerçek planlar bilinmiyor. LinkedIn‘e göre, kullanıcılar hikayeler ve video paylaşımıyla giderek daha fazla etkileşime giriyor, bu nedenle bir ses platformunun topluluğun dikkatini de çekeceğine inanıyorlar.

LinkedIn sözcüsü Suzi Owens, ses özelliğinin gelişimini onaylarken, “LinkedIn konuşmalarında hikayelere, video paylaşımlarına ve platformdaki yayınlara yansıyan yaklaşık% 50 büyüme görüyoruz” dedi. “Profesyonel kimliğinizle bağlantılı benzersiz bir ses deneyimi yaratmak için bazı erken testler yapıyoruz. Üyelerimize topluluklarıyla bağlantı kurmaları için daha da fazla yol sağlamak için LinkedIn’in etkinlikler ve gruplar gibi diğer bölümlerine nasıl ses getirebileceğimize bakıyoruz ”dedi.

Spotify bugün erken saatlerde, spor hayranları için canlı bir ses uygulamasına odaklanan bir şirket olan Betty Labs‘ı satın aldığını duyurdu. Spotify, yakında bu uygulamayı farklı konuların yaratıcıları ve hayranları için yeni bir canlı ses deneyimi olarak entegre edeceğini doğruladı. Facebook ayrıca Live Audio adlı bir özellik üzerinde çalışırken, Telegram ve Twitter kullanıcılar için benzer platformlar başlattı.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!