LastPass, Ücretsiz Hizmetinde Kısıtlamaya Gidiyor

LastPass şifre yönetimi ve senkronizasyon hizmetinin ücretsiz sürümü olan LastPass Free kullanıyorsanız, yakında başka bir şifre yönetimi çözümü bulmanız veya geçmişte kullandığınız hizmeti kullanmaya devam etmek için LastPass sahibi LogMeIn’e ödeme yapmanız gerekebilir.

LastPass, 16 Mart 2021’de Ücretsiz hizmetinde değişiklikler yapacağını duyurdu. O günden itibaren, LastPass Free kullanıcıları, parolalarına erişmek ve senkronizasyon işlevini kullanmak için yalnızca bir cihaz türünü kullanabilecek. Şirket, iki cihaz türü bilgisayar ve mobil cihazlar arasında ayrım yapıyor ve o günden itibaren, Ücretsiz kullanıcılar yalnızca bir cihaz türünü kullanabilir, diğerini kullanamaz.

Değişiklik, hizmeti yalnızca bilgisayarlarında kullanan LastPass Free kullanıcılarını etkilemez, örn. bir dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar veya tarayıcı uzantısı veya yalnızca mobil cihazlarda, temelde Android veya iOS’ta çalışan herhangi bir şey. Ancak hizmeti mobil ve masaüstü sistemlerde kullanan kullanıcılar, premium veya aile aboneliği satın almadıkları sürece artık bunu yapamazlar. Premium abonelikler o sırada indirimli olarak sunulmaktadır

LastPass, kullanıcıların 16 Mart 2021’de ilk oturum açmalarıyla cihaz türünü ayarlayacaklarını belirtiyor. Müşteriler, seçim kalıcı hale gelmeden önce blog gönderisine göre etkin cihaz türünü değiştirmek için üç fırsata sahip. Kullanıcılar, LastPass’a yalnızca seçilen cihaz türlerinden erişmeye devam edebilir ve yine de etkin olmayan cihaz türünde oturum açabilir, ancak bir destek sayfasına göre ciddi şekilde sınırlandırılacaktır. Kullanıcılar, hesabı kurtarma, güvenli bir şifre oluşturma veya tek seferlik şifreleri yönetme gibi bazı işlevleri kullanabilir ve Hesap Ayarları, Gelişmiş Seçenekler ve Yardım’a erişebilirler.

Ancak, Kasada depolanan parolaları veya diğer öğeleri görüntüleme, ekleme veya yönetme erişimi artık desteklenmemektedir. Desteğe erişim, hizmetin ücretsiz kullanıcıları için de kısıtlanacaktır.

LastPass kullanıcıları, 1 Mart ve 16 Mart 2021’de e-posta bildirimleri ve müşterinin ürün içi mesajlaşma sistemi aracılığıyla bilgilendirilecektir.

Blog yazısı, değişikliğin neden yapıldığını açıklamıyor; ücretsiz kullanıcıların ücretli bir aboneliğe kaydolmasını sağlama girişimi gibi görünüyor.

Hizmeti her iki cihaz türünde de kullanan ve bunu yapmaya devam etmek için abonelik ücreti ödemek istemeyen LastPass kullanıcıları birkaç alternatife geçebilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!