Katlanabilen Samsung Galaxy Fold Duyuruldu

Bir süredir prototiplerini gördüğümüz esnek ekranlar, katlanabilen Samsung Galaxy Fold ile nihayet son kullanıcıların satın alabileceği bir ürüne dönüştürülebilmiş. Katlandığında 4.6 inçlik bir ekrana, açıldığında ise 7.3 inçlik geniş bir ekran alanına kavuşan Galaxy Fold, akıllı telefonlarda artık yeni devrin başlangıcını işaret ediyor.

Galaxy serisinin 10. yılını kutlayan Samsung, Galaxy S10 lansmanında katlanabilir telefonu Galaxy Fold duyurdu. 8 yıllık ArGe sürecinde üretilen telefon, polimer kaplamalı özel esnek bir ekran teknolojisi ve binlerce defa açılıp kapanma stresine dayanıklı, doğal kapanma hissi verebilen karmaşık bir dişli sistemine sahip.

Katlanabilen Samsung Galaxy Fold

Ortadan ikiye katlanarak daha küçük bir hale getirilen telefonda sağda ve solda iki tane, eşit kapasiteli 4380 mAh batarya bulunuyor. Şuana kadar alışık olmadığımız bir ekran oranı kullanılan telefonda 3 uygulama aynı anda kullanılabiliyor.

En son bağlantı teknolojileri, ekran üzerinden parmak izi okuyucu ve en güncel üst sınıf donanımlara ev sahipliği yapan telefonda, çoklu uygulamaları daha rahat kullanmak için 12GB RAM ve 512GB depolama alanı ile birlikte geliyor. Çok güçlü bir Multimedya cihazı olan Galaxy Fold, en doğru renkleri verebilen Dinamik AMOLED ekrana ve AKG tarafından geliştirilen stereo hoparlörler bulunuyor.

Katlanabilen Telefon Samsung Galaxy Fold

Kamera tarafında çok ciddi bir çalışma yapan Samsung, 3’ü arkada (12MP+12MP+16MP), 2’si açılan ekranın içinde (10MP+8MP) ve 1’i de ön yüzde (10MP) olmak üzere toplam 6 kameradan oluşan bir paket karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy Fold’u özetleyecek olursak, çok güçlü bir ekran, kaliteli bir ses sistemine, gelişmiş özelliklre sahip 6’lı kamera paketine ve en son bağlantı ve şarj teknolojilerine sahip. Ama en önemlisi telefonlarda yeni bir kullanım deneyiminin ayak seslerini Galaxy Fold atmış oldu. Bunda  sonraki süreçte firmaların farklı teknoloji ve orjinal tasarımda esnek ekranlı telefonlarını görmeye başlayacağız.

https://youtu.be/7r_UgNcJtzQ

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!